İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN’DEKİ FACİADA ÖLÜ SAYISI ÜÇE ÇIKTI

Dün akşam saatlerinden İzmir İstanbul seferini yağan Pegasus Havayolları’na ait bir yolcu uçağı iniş esnasında pistten çıkarak üçe bölünmüştü. Uçakta 177 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu. Yaralılardan üçü hastanede yaşamını yitirdi.

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN’DEKİ FACİADA ÖLÜ SAYISI ÜÇE ÇIKTI
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN’DEKİ FACİADA ÖLÜ SAYISI ÜÇE ÇIKTI Admin
Bu içerik 651 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Olayın üzerinden geçen saatler kazanın nasıl meydana geldiğini daha açık olarak ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar pilot ve kule yetkililerinin hatalarından söz ediyor. Pegasusu uçağı inişe geçtiği sırada 30 metre yükseklikten pistte düşerek 50 – 60 metre kadar sürüklenerek savruluyor ve üçe bölünüyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kurulan kriz merkezinde sabaha karşı açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, üç kişinin hayatını kaybettiğini, 180 kişinin yaralandığını belirterek, şunları söyledi: “Yaralılarımızdan dördünün sağlık durumu orta ağır, diğer yaralılarımızın durumu stabil olarak bildirilmiştir. Olayın meydana geliş nedenlerinin tespiti için geniş kapsamlı soruşturma başlatılmıştır.”

Yaralılardan sağlık durumu ağır olan üç kişinin yaşamını yitirdiği bildiriliyor. Uçakta 22 yabancı uyruklu kişi olduğu ve bunlardan birisinin de İsveçli olduğu basına yansıyan haberler arasında bulunuıyor.

Kule ile pilotlar arasında geçen konuşmalardan pilotların kulenin uyarısını ciddiye almadıkları anlaşılıyor.

Kule: Pist değişecek muhtemel. 2,4 pist olacak dinlemede kalın. Şu an için 10 dakikalık operasyonu keseceğiz. Çünkü yaklaşmadaki rüzgarla yer rüzgarı arasında bir takım tutarsızlıklar var. Pas geçen trafiklerimiz fazla. Malumat. Dinlemede kalın, arayacağım.

Kule: 87R merhabalar, sizden önce inen trafiğimiz kuvvetli kuyruk rüzgârı (tail-wind) rapor etti.

Kule: Sizden önceki trafik pas geçti.

Türkiye İzmir İstanbul kaza ucak Sabiha Gökçen Havaalanı Pegasus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ