ALMANYA’DA CAMİLERE YÖNELİK BOMBA İHBARLARINDA ARTIŞ VAR

Almanya’da son iki günde camilere yönelik tehdit içerikli bomba ihbarı sayısı 5’e yükseldi. Tehditlerde, “Camilerinizi havaya uçuracağız” deniliyor.

ALMANYA’DA CAMİLERE YÖNELİK BOMBA İHBARLARINDA ARTIŞ VAR
ALMANYA’DA CAMİLERE YÖNELİK BOMBA İHBARLARINDA ARTIŞ VAR Admin
Bu içerik 530 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde bulunan ve Türklere ait camilere yönelik bomba ihbarlarında artış gözlendi. Bu eyalette son iki günde 5 camiye yönelik bomba ihbarları yapıldı.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti‘nde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Essen-Stelle, Hagen-Haspe, Unna ve Bielefeld camilerine yönelik bomba tehdidinin ardından bugün de Aachen Yunus Emre Camii'ne benzer nitelikte elektronik posta yoluyla bomba ihbarı yapıldı.

                                                                                Köln Ditib Camii

Aachen DİTİB Yunus Emre Camii 2. Başkanı Süleyman Zembilci, sabah saat 09.50'de fark ettiği maili emniyet birimleriyle paylaştığını ifade ederken, saat 10.00 sıralarında da polisin camiye gelerek, cami ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığını ve uzman ekiplerle arama yaptığını söyledi. Zembilci, öğle ve ikindi namazında ibadete kapalı tutulan camide, aramanın sürdüğünü kaydetti. 

DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin yaptığı açıklamada camilere yönelik elektronik posta yolu ile bomba ihbarı yapıldığını belirterek, “Camilerinizi havaya uçuracağız” şeklinde tehdit yazısı gönderildiğini belirtti.

Almanya DİTİB Kuzey Ren Westfalya Eyaleti cami tehdit bomba Stelle Essen Hagen Haspe Unna Bielefeld Azchen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ