ALMANYA’DA AŞIRI IRKÇI SALDIRI: 9 ÖLÜ

Almanya’nın Frankfurt kentinin 25 km uzağındaki Hanau kentinde gece 22.00 dolaylarında Midnight ve Arena Bar & Cafe adlı iki tane nargile kahvehaneye silahlı saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıda birinde 4 diğerinde 5 kişi öldürüldü. Saldırgan daha sonra evinde ölü bulundu.

ALMANYA’DA AŞIRI IRKÇI SALDIRI: 9 ÖLÜ
ALMANYA’DA AŞIRI IRKÇI SALDIRI: 9 ÖLÜ Admin
Bu içerik 945 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Alman Bild Gazetesinin haberine göre Bild’in haberine göre Hanau kent merkezinde ilk saldırı Midnight adlı nargile bara gece saat 22.00 sularında düzenlendi. Saldırganın barda oturanlara rastgele ateş açtığı belirtiliyor. Habere göre aralarında bir kadının da bulunduğu beş kişi burada hayatını kaybetti. Bild'in haberine göre ölenlerin çoğu Türk kökenli. Olay yerinin hemen yakınındaki Kurt Schumacher Meydanı’nda da bir saldırı düzenlendi ve burada da 4 kişi hayatını kaybetti.

Ayrıca Bild gazetesi saldırganın adının Tobias Rathjen olduğunu ve arkasında saldırıyı üstlendiği bir yazı bıraktığını geçti. Habere göre saldırgan yazıda "Almanya’dan sınırdışı edilmesi mümkün olmayan bazı halkların yok edilmesi gerektiğini" ifade etti. Saldırganın ayrıca YouTube’a da olay öncesinde "Amerikalılara kişisel bir mesaj" adı altında İngilizce bir video yüklediği belirtiliyor. Bir ofiste kayda alınan mesajda şahıs, ABD'de gizli askeri üslerin bulunduğunu, çocukların buralarda istismar edildiğini, işkenceye uğradığını ve öldürüldüğünü söylüyor.

Alman basını zanlının evinde göçmen karşıtı ideolojisini anlattığı bir mektup bıraktığı, internette de yine göçmen karşıtı görüşlerine yer verdiği bir video olduğunu bildirdi. Yetkililere göre 7 saatlik bir aramanın sonucu kimliğine ve ev adresine ulaşılan ancak evinde 72 yaşındaki annesiyle birlikte ölü bulundu. Kimi varsayımlara göre önce annesini sonra da kendini öldürdü, deniliyor.

Saldırganın videoyu, içinde dosyalar ve bir yatağın bulunduğu karanlık bir odada kaydettiği görüldü. İngilizce konuşan saldırgan videoda şunları söylüyor:

“Bu benim tüm Amerikalılara kişisel mesajım. Ülkeniz görünmez, gizli toplumların kontrolü altında. Onlar zihin kontrolü gibi bilinmeyen şeytani metotları kullanarak, modern kölelik sistemini oluşturmaya çalışıyor. Bir an evvel uyanmalısınız. Ülkenizde gizli askeri üsler var. Bunların bazıları şeytanı yüceltiyor. Onlar çocuklara işkence ediyor ve onları öldürüyor. Bu uzun zamandan beri oluyor. Uyanın, bu ülkenizdeki bir gerçek. Anaakım medyayı kapatın zira fikirleri dahi yok. Başka kaynaklara bakın ve önce okuyun. İkinci adım olarak da harekete geçin. Tespit edin ve kitleleri bir araya getirin, taşlayın. Bu kâbusu bitirmek için, Amerikan vatandaşı olarak bu sizin göreviniz. Şimdi savaşın.”

                                                                 Aşırı sağcı katil Tobias Rathjen

Almanya Frankfurt Hanau silahlı saldırı aşırı sağcı Nargile kahvehane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ