LİBYA’DA KAÇ ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU?

Libya’daki iç savaşa müdahil olan Türkiye, Merkezi Trablus'ta bulunan Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni General Halife Hafter güçlerine karşı destekliyor. Bölgeye çok sayıda Türk askeri gönderilmişti. Son çatışmalarda kaç Türk askerinin şehit olduğu sayısal olarak söylenmiyor.

LİBYA’DA KAÇ ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU?
LİBYA’DA KAÇ ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU? Admin
Bu içerik 1533 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye’de tartışmalara yol açan ve Libya’da şehit düşen askerlerimizin sayısın üç beş gibi rakamlarla ifade edilmesi kızgınlık yarattı. Türkiye, Merkezi Trablus'ta bulunan Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni destekleyerek ülkenin büyük çoğunluğunu ele geçiren General Halife Hafter güçlerine karşı savaşıyor. Libya’da farklı yerel gruplarının birbirleriye savaştıkları ve bölgelerinde hakimiyet kurmaya çalıştıkları biliniyor.

Libya'da yaşamını yitiren ve törensiz olarak gömülen aralarında bir albayında bulunduğu askerlerin olduğunu duyuran Yeniçağ yazarlarının hesapları ele geçirildi. Dün Libya’da şehit olan Albay Okan Altınay’ın tören düzenlenmeden cenazesinin defnedildiğini duyuran Yeniçağ yazarları Murat Ağırel ve Batuhan Çolak’ın sosyal medya hesapları ele geçirildi. Yazarların tüm arşivi indirildi. Libya paylaşımları silindi.

Yeniçağ’dan yapılan açıklamada, “Sadece SMS onaylı açılabilen hesaplara Turkcell ve Vodafone operatörlerinden giriş onayı gelmeden açılmıştır! Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ve Batuhan Çolak, sosyal medyadan Libya şehitleri ile ilgili yaptıkları paylaşımlardan sonra “mesajların kaldırılması için” çok sayıda tehdit, rica telefonu ve mesaj aldılar. Paylaşımlarda Libya’da şehit olan personellerimizin memleketlerinde törensiz bir şekilde defnedilmeleri eleştirilmiş ve devre arkadaşlarının bu olaylara gösterdikleri tepkiler dile getirilmiştir” denildi.

Bu olaya tepki gösteren AKP’nin eski kurucusu ve Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili olan Abdüllatif Şener Twitter hesabından şu tümceleri paylaştı: " Sayın Erdoğan ‘Birkaç tane şehidimiz var. Karşılığında 100 lejyoner etkisiz hale getirdik’ diyor. Duygu yoksunu bir söz bu. Kendi çocuklarını askere göndermeyen, şehitliği fakir fukaranın çocuklarına havale eden bir anlayış bu. Şehitlik toplama çıkarma işi değil, bir imandır!”

Libya Türkiye savaş asker şehit Yeniçağ Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ