İSVEÇ MİLLİ BASKETBOL TAKIMI TÜRKİYE’Yİ 87 – 80 YENDİ

Euroleague (Avrupa Ligi) maçında İsveç ağırladığı Türk Milli Basketbol Takımını 87 – 80 yenerek ilk galibiyetini alırken Türkiye oynadığı iki maçı da kaybederek grup sonuculuğuna demir attı.

İSVEÇ MİLLİ BASKETBOL TAKIMI TÜRKİYE’Yİ 87 – 80 YENDİ
İSVEÇ MİLLİ BASKETBOL TAKIMI TÜRKİYE’Yİ 87 – 80 YENDİ Admin
Bu içerik 1749 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI  

İsveç – Türkiye Basketbol maçında Globen’de seyirci rekoru kırılırken (11 390) İsveç’te yaşayan ve milli takımımızı costurmak için arenaya koşan yurttaşlarımız hayal kırıklığı yaşadılar. Türkiye’nin sahada varlığı ya da yokluğu belli değildi. Sahaya nasıl bir oyun taktiğiyle çıktığını bile kestirmek oldukça zordu.

Oyuna İsveç 3’lük atışlarla başladı. Bu 3’lüklere millilerimiz karşılık vermekte pek hevesli görünmedi. İsveç ilk periyodda 6 tane 3’lük atarken millilerimiz 2 tane 3’lükle karşılık verdiler. İlk periyodun son beş dakikasında toparlanır gibi olan takımımız ilk periyodu 18 – 20 önde bitirdi.

İkinci periyoda İsveç yine hızlı  ve istekli başladı. Arka arkaya 2 tane üçlük atarak öne geçti. Bu üstünlüğünü de oyunun sonuna kadar devam ettirdi. İkinci periyod 47 – 38 İsveç’in lehine sonuçlandı.

Türk Milli Basketbol Takımı ikinci yarıda da isteksizliğini sürdürdü. Pota altında topları almakta ve hızlı çıkmakta gecikti. Pota önünde yakaladığı boş topları baskete dönüştüremedi. Ceza atışlarını çoğunlukla kaçırdı.

Türkiye maça kaybetmek için gelen bir takım havası içerisinde basketbol maçı oynadı. Sonuçta kaçınılmaz olarak 87 – 80 İsveç’in galibiyetiyle sonuçlandı.

Yetkililer her ne kadar yoğun Euroleague ve lig trafiğinin bazı oyuncularda mental yorgunluğa neden olduğu söyleseler de, maçı izlemeye gelen spor adamları NBA'de oynayan Furkan, Cedi, Ersan’ın yokluğunun büyük boşluk yarattığını vurguladılar.


İsveç Türkiye basketbol maç Euroleague Avrupa Ligi Globen İsveç Türkiye Basketbol Maçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ