FREDRİK REİNFELDT, İSVEÇ FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Eski Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı ve Başbakan olan Fredrik Reinfeldt, İsveç Futbol Federasyonu yeni başkanı oldu. Oylamada rakibi olan Lars Christer Olsson karşı 143 – 111 oyla kazandı. Oylama sonrasında eski başbakan Fredrik Reinfeldt, “Bu süreçte olan ve bekleyen her şey için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Güveninize layık olmayı umuyorum. Çok teşekkür ederim” dedi.

FREDRİK REİNFELDT, İSVEÇ FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
FREDRİK REİNFELDT, İSVEÇ FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ Admin
Bu içerik 536 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün (Cumartesi) yapılan İsveç Futbol Federasyonu yıllık bir toplantısında yeni başkan da belirlenecekti. Uzun zamandır adı yeni başkan adayları arasında geçen eski başbakan Fredrik Reinfeldt de toplantı salonundaydı.

Karl-Erik Nilsson'dan boşalacak başkan koltuğunu kim oturacaktı. Fredrik Reinfeldt mi, ya da Lars-Christer Olsson mu? Önceden yapılan tahminler, Fredrik Reinfeldt'in az da olsa bir avantaja sahip olduğunu söyleniyordu. Aynı zamanda, Göteborg Futbol Federasyonu gibi, nasıl oy vermeyi planladıklarını açıklamamış olan birkaç ağır bölgede vardı.

Lars-Christer Olsson oylama önceinde basın mensuplarına, ”Bence çok eşit. Spekülasyon yapmıyorum ve çok fazla saymıyorum çünkü pek çok insan kime oy vereceğini açıklamayacağını söyledi. Ancak konuştuğum herkes bunun çok eşit olacağı konusunda hemfikir" dedi.

Fredrik Reinfeldt aynı zamanda İsveç Futbol Federasyonu Seçim Kurulu’nun adayı olması şansını rakibine göre fazlasıyla artırıyordu. İş oylamaya zamanına gelince aldığı oylar bu görüşü doğruladı. Reinfeldt rakibine karşı 143 - 111 gibi bir sonuçla federasyonun yeni başkanı oldu.

Reninfeldt oylamadan sonra yaptığı konuşmada Lars-Christer Olsson'a da seslenerek ”Burada çok destek gören Lars-Christer'a seslenmek istiyorum. Futbolda uzun yıllara dayanan çalışmalarına saygı göstermek istiyorum. Zorlukların nasıl göründüğünü biliyorum. Futbolun ülkenin her yerinde, bayanlar ve baylar, farklı seviyelerde, farklı bölümlerde ve her yaşta oynanabilmesi için daha fazla kaynağa ihtiyaç var ve yönlendirilmesi gerekiyor. Bütün bunlar önemlidir. Bu süreçte olan ve bekleyen her şey için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Güveninize layık olmayı umuyorum. Çok teşekkürler” değerlendirmesini yaptı.

Fredrik Reinfeldt iki yıllığına İsveç Futbol Federasyonu başkanlığına seçilmiş oldu.

İsveç İsveç Futbol Federasyonu Fredrik Reinfeldt Başkan Lars-Christer Olsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ