ARMAND DUPLANTİS’TEN YENİ BİR DÜNYA REKORU

İsveçli yüksek atlama sporcusu Armand Duplantis Slovenya’ınn Planica kentindeki atletizm yarışmalarında yeni bir dünya rekoru kırdı. Rekor sonrası gözyaşlarına hakim olamayan Duplantis, çocukluğunda idol olarak gördüğü ve orada bulunan Fransız yüksek atlama sporcusu Renaud Lavillenie'yi kucaklakyarak, ” Onu gururlandırmak istiyorum” dedi.

ARMAND DUPLANTİS’TEN YENİ BİR DÜNYA REKORU
ARMAND DUPLANTİS’TEN YENİ BİR DÜNYA REKORU Admin
Bu içerik 687 kez okundu.

 İSVEÇ POSTASI

Armand Duplantis yüksek atlama dalında oldukça başarılı bir sporcu ve geçen yazın sonunda kendisine ait olan rekoru Eugene'deki Dünya Atletizim yarışmalarında 6.21 atlayarak kırmıştı. Bu dünya rekoru dün geceye kadar 216 gün sürdü. Fransız sırıkla atlama yıldızı Renaud Lavillenie'nin kendi All Star Perche galasında Armand Duplantis son denemesinde 6.22'lik bir başarı elde etti.

Duplantis, ”Dün akşam bu yarışmada yeni bir dünya rekoru kıracağımı hissediyordum yeni bir dünya rekorun geleceğini biliyordum. Bugün çok iyi koştum ve hemen her şeyi doğru yaparsam başaracağımı hissettim” diyor yarışma ve rekor sonrası.

Duplantis, 6,22 yi ilk iki atlamasında geçemedi ama, umudunu üçüncü atlamaya da canlı tuttu. Üçüncü denemesinde çıtayı geçmeyi başarak hem birinci oldu hem de kendi rekorunu kırdı. Duplantis, ”Başardım, başardım diyerek, şimdi her şey yerli yerine oturdu” dedi.

Kendinizi bu rekor karşısında nasıl hissediyorsunuz diyen, gazeteciye, ”Dürüst olmak gerekirse, bu çok, çok çılgınca” dedi.

Dün gece sakatlığı nedeniyle yarışmaya katılamayan Renaud Lavillenie, bunun yerine, neredeyse Duplantis için koçluk yaptı. Akşam boyunca birkaç atlamadan sonra birbirleriyle konuştular. Duplantis 6.22'yi geçtiğinde, o ve Lavillenie uzun, sıcak bir kucaklamada buluştular.

Duplantis, ”Aslında bu gece çok özel çünkü Renaud'nun galası. Bunu onun için yapmak istediğimi hissettim” ifadelerini kullanıyor.

Armand Duplantis yüksek atlama rekor Planica Slovenya Renaud Lavillenie
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ