İSVEÇ ELTOPUNDA FİNALE YÜKSELDİ

Mısır’ın başkenti Kahire’de devam etmekte olan Dünya Eltopu Şampiyonası’nda güçlü rakibi Fransa’yı 32 -26 sayıyla devrien İsveç finalae yükseldi.

İSVEÇ ELTOPUNDA FİNALE YÜKSELDİ
İSVEÇ ELTOPUNDA FİNALE YÜKSELDİ Admin
Bu içerik 712 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen “Dünya Eltopu Şampiyonası’nda İsveç Eltopu Takımı başarılarını Fransa’ya karşı da sürdürdü. İsveç, Fransa ile oynadığı yarı final maçından 6 sayı farkla galip gelerek finale yükseldi.

İsveç’in finale çıkmak için büyük bir mücadele verdiği maçta yaptığı kurtarışlarla kaleci Andreas Palicka’nın çok büyük rolü oldu.

Andreas Palicka, birinci yarının kapanış saniyelerinde, Fransız takımın yaptığı atakta uzun boylu rakibin attığı sert topu aynı güzellikle sağ ayağıyla kurtararak takımına büyük moral ve kazanma heyecanı aşıladı.

İsveö eltopu takımı baştan sona kadar maçı çnde götürmeyi başardı. Bu da takıma moral açısından büyük destek sağladı.

Kaleci Palicka, “Bizi üç ile dört dakika biraz daha kötü bir oyundan sonra ilk yarının sonunda soyunma odasına giderken zihinsel olarak büyük bir morala sahiptik. Takımımız açısından bu çok önemliydi” diyor, televizyon canlı yayın ekibine...

Andreas Palicka’nın takım arkadaşları yarı finalde en fazla gol atan Hampus Wanne buna şaşırmadığını belirterek, “Bu maçta on bir gol attım ama Palicka yıllar boyunca çok fazlasını yaptı” diyor.

Takım arkadaşı aynı zamanda başarılı oyuncu Jim Gottfridsson, “Kaptan Palicka'nınharika kurtarışları vardı. Fransızların korkusunu anlıyorum. Atılan toplara artı işaretinde ayağı yukarıda olan uçan bir kartal gibiydi. O zaman tabii ki şok yaşayacaksın” ifadelerini kullanıyor.

                                   İsveç Eltopu Takımı'nda final sevinci
İsveç Postası olarak finalde İsveç Eltopu Takımı’na başarılar diliyoruz. Televizyon ekranlarında onlarlarla birlikte olacağız.

Dünya Eltopu Şampiyonası Mısr Kahire İsveç Frankike Anderas Palicka Hampus Wanne Jim Gottfridsson Final
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ