DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: "YURTDIŞINDA 473 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, koronavirüs nedeniyle yurtdışından tahliyelerle, salgının seyri ve yaşamlarını yitirenlerle ilgili açıklamalarda bulundu

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU:
DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: Admin
Bu içerik 597 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, koronavirüs nedeniyle yurtdışından tahliyelerle ve salgının seyri ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Çavuşoğlu, yurtdışında şu ana kadar 473 Türk vatandaşının koronavirüsten hayatını kaybettiğini açıkladı. Türkiye'nin aldığı tedbirlerin dünya için bir model olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Diğer taraftan içeride mücadele ederken, dışarıya da yardım etmeye çalıştık" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun açıklamalarında öne çıkan kısımlar şöyle:

-Sağlık sistemimizin ne kadar güçlü olduğunu gördük. Yurt dışındaki vatandaşlarımızın düzenli tahliyesini yapmak için koordinasyon merkezi kurduk.

-Şimdiye kadar 103 ülkeden 65 binden fazla vatandaşımızı ülkemize döndürdük.

-Bugüne kadar yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.

-Her ülkeye uçak gitmediği için, birçok komşu ülkeden uçağımızın gittiği ülkeye vatandaşlarımızı taşıyabildik. Bazı ülkelerden vatandaşlarımızı alamıyoruz katı yasaklardan dolayı.

-Bolivya'da ilginç bir olay yaşadık. Bir vatandaşımız böbrek hastası ve büyükelçiliğimize 8 saat uzaklıkta. Büyükelçimiz hemen aracını gönderdi. 8 saat aldılar geldiler, iki gün misafir ettiler. Oradan Sao Paolo'ya göndereceğiz ve yurda döndükten sonra Sağlık Bakanlığı'na teslim edeceğiz.

Kaynak: Odatv.com

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu koronavirüsü korna salgını yurtdışı Türkler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ