EMRULLAH GÜLÜŞKEN HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ

İsveç’in Eslöv kentinde yaşarken koronavirüsüne yakalanan beni tedavi etmiyorlar diye Türkiye’den yardım isteyen ve ambulans uçakla çocuklarıyla birlikte Türkiye’ye götürülen Emrullah Gülüşken tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

EMRULLAH GÜLÜŞKEN HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ
EMRULLAH GÜLÜŞKEN HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ Admin
Bu içerik 1442 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç'te Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmediğini ileri süren ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla gönderilen ambulans uçakla çocuklarıyla birlikteTürkiye'ye götürülen Emrullah Gülüşken, tedavisi tamamlanarak hastaneden taburcu edildiği açıklandı.

İsveç bu iddiayı kabul etmezken “hastaların durumlarına göre evlerine yolluyoruz. Gülüşken’in durumu acil değildi” denilmişti. Türkiye’nin ambulans uçak yollaması hem İsveç hem de Türkiye’deki basında eleştirilere neden olmuştu. Sosyal medyada bu durum “Şov” olarak geniş yer bulmuştu.

İsveç'in Malmö kenti yakınlarındaki Eslöv yerleşim yerinde yaşayan ve koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktığı halde evine gönderilen 4 çocuk babası Emrullah Gülüşken (47), kızlarının sosyal medyadaki çağrısının ardından ambulans uçakla Türkiye'ye götürülmüş ve Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Yoğun bakıma yatırılarak gerekli tedavileri uygulanan Gülüşken, durumunun iyiye gitmesi üzerine servise alınarak izlenmeye devam edildi.

Odatv’nin haberine göre, uygulanan tedavi sonrası koronavirüsünü yenen Gülüşken'e ayrıca karaciğer ile diyabet tedavisi de uygulandı. Serviste yapılan tedavisinin ardından değerleri düzelen Gülüşken, Ankara Şehir Hastanesinden taburcu edildi.

Türkiye Emrullah Gülüşken koronavirüs tedavi ambulans uçak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca taburcu Ankara Şehir Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ