DSÖ KORONA SALGINININ YENİ MERKEZİNİN GÜNEY AMERİKA OLDUĞUNU AÇIKLADI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyada yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının merkezinin artık ABD değil, Güney Amerika olduğunu duyurdu. Bu kıtada da Brezilya en ağır bedel ödüyor.

DSÖ KORONA SALGINININ YENİ MERKEZİNİN GÜNEY AMERİKA OLDUĞUNU AÇIKLADI
DSÖ KORONA SALGINININ YENİ MERKEZİNİN GÜNEY AMERİKA OLDUĞUNU AÇIKLADI   Admin
Bu içerik 581 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) en üst düzey acil durumlar yetkilisi Dr. Mike Ryan, "Güney Amerika salgının yeni merkezi haline geldi diyebiliriz. Burada en ağır etkilenen ülkenin Brezilya olduğunu görüyoruz" dedi.

Dr. Ryan, Brezilya'da yetkililerin sıtma ilacı hidroksiklorokinin Covid-19 hastaları üzerinde kullanılmasına izin verdiğine dikkat çekerek, ilacın riskli yan etkileri olduğunu ve Covid-19'a karşı etkili olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını hatırlattı. 

ABD Başkanı Donald Trump, hidroksiklorokinin Covid-19’a karşı kullanılması gerektiğini sık sık dile getirmiş ve geçen günlerde ilacı günlük olarak kullandığını ifade etmişti.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin verilerine göre Brezilya'da şu ana kadar 330 binden fazla vaka tespit edildi ve 21 bin 48 Covid-19 kaynaklı ölüm yaşandı.

Dr. Ryan, bazı Afrika ülkelerinde Covid-19 vakalarında artış görülse de ölüm oranlarının "görece düşük olduğunu" dile getirdi. D

DSÖ'nün verilerine göre geçen hafta 9 Afrika ülkesinde vaka sayısı yaklaşık yüzde 50 artış gösterirken, kıtadaki diğer ülkelerde hastalığın yayılma hızı düştü. Dr. Ryan, bölgedeki ülkelerin çoğunun sağlık sisteminin büyük bir salgını kaldıramayacağına dikkat çekerek hâlâ endişeleri olduğunu dile getirdi.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüsü Amerika Kıtası Brezilya Mike Ryan Covid-19 Johns Hopkins Üniversitesi Afrika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ