NORVEÇ SINIRLARIN AÇILMASINDAN ENDİŞELİ

Koronavirüsünde ikinci dalga olarak adlandırılan tatil sonrası durumu pek çok ülke tehlikeli görüyor. Norveç belli ölçülerde İsveç sınırını açtı ama endişelenmeye devam ediyor. Sınır açılmasından dolayı Norveç Sağlık Genel Müdürü Yardımcısı Espen Rostrup Nakstad, ‘Bu durum zararlı olabilir’ ifadelerini kullanıyor.

NORVEÇ SINIRLARIN AÇILMASINDAN ENDİŞELİ
NORVEÇ SINIRLARIN AÇILMASINDAN ENDİŞELİ Admin
Bu içerik 705 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kuzey ülkeleri arasında koronadan en çok zararı gören İsveç oldu. Ölüm vakaları 6 bin dolaylarına ulaşmaya başladı. Norveç, Danimarka ve Finlandiya şimdiye kadar çok az kayıpla virüs ile mücadeleye devam ediyor. Norveç, son zamanlarda belirli ölçülerde sınırlarını açtı. Norveç’ten Gotland, Öland adalarına ve sınır alışveriş merkezlerine insanlar gelip gitmeye başladılar. Norveç bu konuda endişelerini dile getirmeye başladı.

Norveç Sağlık Genel Müdürü Yardımcısı Espen Rostrup Nakstad Dagbladet gazetesine verdiği demeçte kaygılarını dile getirerek,”En az derecede savunmasız kalabiliriz. Dışarıdan yakalayamadığımız bir enfeksiyon kaparsak da savunmasız olabiliriz. Bu nedenle, bu yaz yurtdışında bir tatil planlıyorsanız, bireyin kişisel sorumluluğu çok önemlidir” ifadelerini kullanıyor.

Aynı zamanda Genel Müdür Yardımcısı Nakstad, ülkenin efeksiyonun yayılmasında kontrolu ellerinde bulundurduklarını vurguluyor. Gazeteye verdiği demeçe göre, “Şu anda ülkede çok az enfeksiyonumuz olduğu için, yeniden gelebilecek bir dalgada diğer birçok ülkeden daha az savunmasız durumdayız. Tüm yerel korona salgınları test, izolasyon ve enfeksiyon takibi ile yönetilecektir. Büyük bir dalga bizi vurursa, gerekli önlemler mevcut duruma göre değerlendirilecektir” yorumunu yapıyor.

Norveç koronavirüsü Norveç Sağlık Kurumu Espen Rostrup Nakstad kaygı endişe sınır ikinci dalga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ