ADDP, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’I İSTİFAYA DAVET ETTİ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk cuma hutbesinde “Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” sözlerine tepkiler gelmeye devam ediyor.

ADDP, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’I İSTİFAYA DAVET ETTİ
ADDP, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’I İSTİFAYA DAVET ETTİ Admin
Bu içerik 519 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) Başkanı Mevlit Deniz, “Atatürk’ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın mevcut başkanını istifaya davet ediyoruz” dedi.

Başkan Mevlit Deniz’in açıklaması şöyle;

Yüz yıl önce, Sevr’i imzalayan Damat Ferit hükümetinin şeyhülislamı Mustafa Sabri, Anadolu’da işgalcilere direnenlere eşkiya demiş, Mustafa Kemal’e lanet etmişti. Yüz yıl sonra bugün camilerde ezan okunmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumak en hafif tabirle emperyalizme uşaklık etmektir.

Lozan’ın yıldönümünde Anıtkabir’i ilaçlama bahanesiyle kapatıp Ayasofya da büyük tantanalarla namaz kılanların asıl derdi Cumhuriyet ve Atatürk ile hesaplaşmak ve meydan okumaktır. Ancak unutulmamalıdır ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, bu milletin ortak harcıdır onu yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Tarihte Atatürk’e karşı içerde ve dışarda savaş açanlar nasıl perişan oldular ve tarihin karanlık sayfalarında lanetle anıldılar ise bugün de bu değişmeyecek ve Atatürk’e küfür eden ve lanet okuyanlar kendi sözlerinde yok olacaklardır ve aynı karanlık sayfalarda anılacaklardır.

ADDP dernekleri ve yönetim kurulu adına Cumhuriyetimizin tapusu Lozan Antlaşmasının yıldönümünü kutluyor; Atatürk’ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığının mevcut başkanını derhal istifaya davet ediyoruz

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ADDP Mevlit Deniz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş istifa Atatürk lanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ