DANİMARKA’DA KORONAVİRÜSÜ YAYILMA EĞİLİMİNE GEÇTİ

Kuzey Avrupa ülkelerinden olan Danimarka şimdiye kadar koronavirüsünden en az etkilenen ülkeler arasında başlarda bulunuyordu. Salı ve Çarşamba günü 112 yeni vaka görüldü. Danimarka, kuzey ülkerinde en fazla etkilenen İsveç ile olan sınırını yaz tatili nedeniyle geçişlere açmıştı.

DANİMARKA’DA KORONAVİRÜSÜ YAYILMA EĞİLİMİNE GEÇTİ
DANİMARKA’DA KORONAVİRÜSÜ YAYILMA EĞİLİMİNE GEÇTİ Admin
Bu içerik 630 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bu konuda bir açıklama yapan ve durumu vahim olarak niteleyen Devlet  Serum Enstitüsü’nden en Tyra Grove Krause, “olayların süper yayılma yaratma riski bir ay öncesine göre daha fazla diyor” Danimarka Televizyonu TV2’ye verdiği demeçte.

Devlet  Serum Enstitüsü’ne göre 24 – 26 Temmuz arasında 88 yeni vaka görüldü ve ondan sonra vaka sayısında artışlar başladı, görüşü ifade ediliyor. Danimarka’da en yüksek vaka sayısı 3 Nisan’da 473 kişi olarak kayıtlara geçmişti. Bu sayı 7 Mayıs’ta 124 kişi olarak görüldü ve sonrasında hızlı bir düşüş yaşanıyordu.

               Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen maske kullanıyor

Danimarka’nın Århus kenti koronavirüsü vakasının en fazla görülenyerleşim yeri olarak belirtildi. Århus kentinde 3 ile 5 ağustao tarihlari arasında 42 yeni vaka tespit edildi. Koronavirüsün ilk görüldüğü günden bu yana Danimarkada virüsten 563 kişi yaşamını yitirdi.

Ayrıca, Norveç’te de koronavirüsü vakalarında artışlar başladığı basına yansıyan haberler arasında bulunuyor. Norveç’te virüsten ölenlerin sayısı 255 dolaylarında bulunuyor.

Danimarka koronavirüsü artış Danimarka Devlet Serum Enstitüsü Tyra Grove Krause Norveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ