AVRUPA ŞAMPİYONU BOKSÖR ÜNSAL ARIK TEHDİT EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hakkında dava açtığı gurbetçi Avrupa Şampiyonu boksör Ünsal Arık, arabasının camına içinde kurşun olan bir zarf bırakılarak tehdit edildiğini duyurdu.

AVRUPA ŞAMPİYONU BOKSÖR ÜNSAL ARIK TEHDİT EDİLDİ
AVRUPA ŞAMPİYONU BOKSÖR ÜNSAL ARIK TEHDİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 842 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İşte o paylaşım:
 

Bugün arabanın camında bir zarf vardı zarfın içinde bir kurşun. Selamınızı aldım helal olsun

kaderimiz neyse o.... herkese hayırlı günler 

İkinci Dava Açılmıştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Şampiyonu boksör Ünsal Arık’a "Ben seni öldüreceğim" adlı şarkısından dolayı kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle dava açtı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğrudan kendisi tarafından açılan dava dilekçesi avukatı Ahmet Özel tarafından Ünsal Arık’ın Nürnberg’deki adresine iletildi. 

Arık, Alman Bild gazetesine verdiği demecinde "Türk adaleti benim Almanya’da yaşadığımı ve birkaç seneden beri Türkiye’ye gitmediğimi biliyor. Beni ve ailemi baskı altına almak istiyorlar. Ancak buna izin vermeyeceğim. Türkiye demokrasisi için mücadele vermeye devam edeceğim" dedi. 

Arık’ın avukatı Nilgün Altındağ ise bu davanın politik bir dava olduğunu ifade ederek "Sadece bir şarkıdan  dolayı dava açıldı. Bu da Türk adaletinin boksör  Ünal Arık’tan ne denli korktuğunu göstermektedir. Türkiye hükümeti müvekkilimi susturmak ve ağzını bağlamak istiyor" dedi. 

DAHA ÖNCE DE DAVA AÇILMIŞTI

Kimliği açıklanmayan bir kişinin ihbarı üzerine, Arık'ın Instagram hesabında yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatılmıştı. Türk Ceza Kanunu'nun 293. maddesi uyarınca Adalet Bakanlığı tarafından verilen izin üzerine iddianame hazırlayan savcılık, Ünsal Arık'ın sosyal medya paylaşımından ötürü cezalandırılmasını talep etti. Mahkemenin ilk duruşması  2 Temmuz 2019 tarihinde görüldü. 

Arık, Almanya'da bir maçına "Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil" tişörtüyle çıkmıştı.

Ünsal Arık tehdit boksör Avrupa Şampiyonu Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ