ADDP - 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BİLDİRİSİ

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de kurucu üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) 30 Ağustos Zafer Bayramı’na il,şkin bir bildiri yayınladı.

ADDP - 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BİLDİRİSİ
ADDP - 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BİLDİRİSİ Admin
Bu içerik 553 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU (ADDP) - 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BİLDİRİSİ

 

Bizim bu büyük zaferimizin doğuracağı büyük neticeler, yalnız Türkiye’nin mukadderatı üzerinde etkili olmakla kalmayacak, aynı zamanda bütün zulüm görmüş milletleri, kendi hayat ve bağımsızlıklarını tehdit ve tazyik eden zalimlerin aleyhine hareket için gayrete getirecektir.” Mustafa Kemal Atatürk- Ankara, 1922

Atatürk bütün varlığıyla bu sözlerine inanıyordu. Başkomutan Mustafa Kemal, 26 Ağustos tarihini özenle seçmiş ve aylarca süren hazırlıkları en yakınındaki silah arkadaşları dışında sır gibi saklamıştı. 25 Ağustos gecesi yürüyüş başladığında herkesin Ankara’da sandığı Mustafa Kemal, ordularının başında cephenin en önündeydi.

Yunan ordularının en güvendiği Güney cephesi 26 Ağustos sabahı Türk topçularının cehennem ateşiyle bıçak gibi yarılmaya başladı. Olağanüstü bir kahramanlık ve askeri deha ile yıkılması imkânsız denen Yunan kuşatması 30 Ağustos sabahı darmadağın edilmişti.

Atatürk tüm varlığını milletinin bağımsızlığına adamıştı. Türk Milletinin bağımsızlık savaşı ve Atatürk devrimleri, dünyada birçok ülke ve millete umut vermiş ve onların da Kurtuluş Savaşını kendilerine örnek alarak bağımsızlık mücadelesi vermelerine yol açmıştır.

30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin esaretten kurtulup yeniden doğuşu demektir!

Ulusal Bayramlarımıza kısıtlamalar getirmek, yasaklamak ya da türlü bahanelerle önemsizleştirmeye çalışmak, bağımsızlık uğruna canını feda eden binlerce şehidimize, Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine saygısızlıktır, ihanettir!

Dini bayramlarda, Ayasofya’nın açılışında ya da 15 Temmuz’da yasak koymayan iktidarın, 30 Ağustos kutlamalarına Pandemiyi bahane ederek yasak koyması; Atatürk Cumhuriyeti ve Kurucu değerlerine karşı yıllardır sürdürdüğü karşıdevrim mücadelesinin en çarpıcı örneğidir.

Ulusal Bayramlar; Türk Milletinin şanlı tarihini büyük bir onur ve gurur ile andığı ortak zaferlerini coşkuyla kutladığı günlerdir.

Hiçbir güç Türk Milletinin, Atasına ve Tarihine olan sevgi, saygı ve şükran duygularını yasaklayamaz!

‘Mustafa Kemal’in Askerleri” 7 sinden 70 ine her yıl olduğu gibi bu yılda 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’nı coşku, saygı ve şükranla kutlayacaktır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

ADDP Yönetim Kurulu ve Üyeleri adına

Mevlit Deniz

Başkan

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ADDP 30 Ağustos Zafer Bayramı bildiri Mevlit Deniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ