AŞIRI SAĞCI DANİMARKALI POLİTİKACI RASMUS PALUDAN STOCKHOLM’UN 5 DEĞİŞİK YERİNDE KURAN’I YAKMAYI PLANLIYOR

Malmö'de Ağustos sonunda Kuran'ın yakma girişiminin planlanmasına bağlı olarak Rasmus Paludan'ın İsveç'e girişi iki yıl süreyle yasaklandı. Ancak bu hafta sonu aşırı sağcı lider, Rinkeby de dahil olmak üzere Stockholm'de beş gösteri yapma ve Kuran’ı yakmayı planlıyor. Danimarka Ekstrabladet Gazetesine, ”İsveç vatandaşıyım” diyor.

AŞIRI SAĞCI DANİMARKALI POLİTİKACI RASMUS PALUDAN STOCKHOLM’UN 5 DEĞİŞİK YERİNDE KURAN’I YAKMAYI PLANLIYOR
AŞIRI SAĞCI DANİMARKALI POLİTİKACI RASMUS PALUDAN STOCKHOLM’UN 5 DEĞİŞİK YERİNDE KURAN’I YAKMAYI PLANLIYOR Admin
Bu içerik 751 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Danimarkali aşırı sağcı Stram Kurs Partisi lideri Rasmus Paludan, Ağustos ayı sonunda Malmö'de bir Kuran yakma gösterisi düzenlemek istedi. Polis ve Malmö İdare Mahkemesi bu gösteri için izin vermedi. Gösteri için İsveç’e girmek isterken sınırdan geri çevrildi ve iki yıl boyunca İsveç'e girmesi yasaklandı.

Danimarka kökenli aşırı sağcı parti Stram Kurs, nefret dolu kampanyalarıyla tanınıyor ve daha önce Kuran'ı pastırmaya sarıp Danimarka'nın göçmenlerin yoğun olduğu bölgelerinde ateşe vermişti. Ancak giriş yasağı, Paludan'ın İsveç'te tekrar denemesini engellemiyor.

Danimarka Ekstrabladet Gazetesinin haberine göre, Stram Kurs Partili on taraftarıyla Rinkeby de dahil olmak üzere sorunlu bölgelerde beş gösteri için Rasmus Paludan bu hafta sonu Stockholm'a gelme planları yaptığı ileri sürülüyor. Gazeteye verdiği demeçte Paludan, babasının İsveçli olması nedeniyle İsveç vatandaşı olduğunu iddia ediyor ve ekliyor, ”Ben İsveç vatandaşıyım, bu yüzden bu uygulama doğru değil, bu tartışılmaz” diyor.

Paludan,”Öncelikle Danimarka halkının mutluluğu ve güvenliği için savaşıyoruz ve İsveç'in İslamlaşmasının Danimarka halkı için büyük bir tehdit olduğuna inanıyoruz” diye devam ediyor.

Malmö’de Büyük Meydan’da toplanan 10 kadar aşırı ırkçı illegal bir gösteri sonucu Kuran’ı yakmışlar ve tekmelemişlerdi. Bunun üzerine göçmen ağırlıklı Rosengård semtinde 300 kadar insan toplanmış, sokak araba trafiğine kapatılmış, otobüs duraklarına zarar verilmiş, polis arabaları ve kurtarma ekipleri taşlanmış, araba lastikleri ve arabalar yakılarak gecenin 03.00’ne kadar gösteri yapmışlardı.

Kadınlı erkekli 15 kadar gösterici hakkında polis, kamu malına zarar vermek, izinsiz gösteri yapmak ve polise karşı tehditler savurmak suçundan incelemenin sürdürüldüğünü belirtiliyor.

Rasmus Paludan Stram Kurs Kuran yakma Stockholm Rinkeby Malmö gösteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ