NORVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ BİR HAFTADA İKİYE KATLADI

Norveç koronavirüsünden yaz öncesi en az etkilenen ülkelerden birisi konumundaydı. Son haftalarda günlük 350 kişi bu virüse yakalanıyordu. Bu hafta virüs iki katlayarak koronavirüsünü kapan kişi sayısı 728’e yükseldi.

NORVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ BİR HAFTADA İKİYE KATLADI
NORVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ BİR HAFTADA İKİYE KATLADI Admin
Bu içerik 575 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç koronavirüsü konusunda çok dikkatli bir yol izlediğini sürekli gündeme getiriyordu. Bu konuda İsveç’in izlediği stratejiyi sık sık eleştirerek sorumsuzlukla suçluyordu. Mart ayından itibaren İsveç sınırını giriş çıkışlara kapatmıştı. Ancak ağustos ayında kademeli olarak İsveç’teki dört bölge için bu yasağı kaldırmıştı.

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü koronaviründeki son haftalardaki artışa dikkat çekerek sayının günlük olarak 728’e kadar çıktığını açıkladı. Enstitü yetkilileri böyle devam ederse tüm Norveç’in kırmızı renge boyanacağını belirtiyorlar.

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü’nden Line Vold Dagbladet Gazetesine verdiği demeçte, “Yerel salgınlara ve kümelenmelere rağmen, hastaneye kabul ve yoğun bakım ünitelerinin sayısında ya da covid-19 ile ilişkili ölümlerde artış görmüyoruz. Ancak son haftalardaki enfeksiyonun, hastalığın ciddi bir şekilde seyretme riski düşük olan genç insanlarda ortaya çıktığını görüyoruz” diyor.

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü şimdiye kadar 11 624 vaka ve 264 ölüm olayının gerçekleştiğini genellikle de ölümlerin 70 yaş üzeri (227) olduğunu açıklıyor.

Norveç korovirüsü Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü Line Vold Dagbladet Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ