ERMENİSTAN’IN AZERBAYCAN’A SALDIRMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Ermenistan saldırgan tutumunu Azerbaycan’a karşı Batı ve Rusya’nın desteğiyle sürdürüyor. Ermenistan işgal ettiği Dağlık Karabağ Bögesinden derhal çekilmelidir. Türkiye’nin bu konuda aldığı kararı sonuna kadar destekliyoruz.

ERMENİSTAN’IN AZERBAYCAN’A SALDIRMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ
ERMENİSTAN’IN AZERBAYCAN’A SALDIRMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ Admin
Bu içerik 767 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ermenistan haksız yere Dağlık Karabağ bölgesini işgal ederek binlerce kişinin ölümüne neden olmuş, Hocaali katliamınını bir ölçüde soykırımını gerçekleştirmiş ve bir milyondan fazla Azerbaycanlıyı mülteci konumuna düşürmüştü.

1988’den bu yana süren anlaşmazlık, Ermenilerin Dağlık Karabağ Bölgesini işgal etmesiyle yeni bir boyut kazandı. Azerbaycan, gerekli karşı müdahaleyi yapamadı. Araya giren Birleşmiş Milletler ateşkes konusunda anlaştırdı. Minsk Komisyonu kuruldu ama komisyon şimdiye kadar bir şey yapamadan kağıt üzerinde kaldı.

Türkiye’nin Azerbaycan’a her türlü destekten yana tavır almasını takdirle karşılıyoruz. İsveç basınında Ermenistan’ın mazlum bir pozisyonda gösterimesini kınıyoruz. Ermenistan, saldırganlığını bir ölçüde de başta Batı dünyası, Rusya olmak üzere kendine verilen destek ve sırt sıvazlamalarıyla sürdürüyor. Bu kabul edilemez bir durumdur. Son saldırısında ölen köy sakinlerinin acısını kim paylaşacaktır. Bu bir katliam değilse, nedir?

Batı dünyası Türk düşmanlığından vazgeçmeldir. Olaylara tarafsız bir gözle, düşünceyle yaklaşmalıdır. İsveç basını kimin değirmenine nasıl bir su taşıdığını iyi bir biçimde analiz etmelidir. Saldırganda yana olmak, onu haklı göstermeye çalışmak insanlık suçudur.

İsveç Postası olarak Azerbaycan’ın haklı davasında her zaman yanındayız.. Ermenistan’ın saldırgan tutumunu bir kez daha lanetliyoruz.

Ermenistan Azerbaycan savaş Dağlık Karabağ Türkiye Batı Dünyası Rusya destek İsveç basını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan Güneş     2020-10-09 Ermenilerin işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından çekilmeli ve sivillere saldırıp sonrada Azerbaycan Türk askerinden aldıkları cevap ve ağır yenilgi sonrası etraftan yardım isteyip ağlamayı, sızlamayı bırakmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ