İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te bugün Ulusal Halk Sağlığ Kurumu’nun düzenlediği basın toplantısında koronavirüsü vakalarında 9 artışla 5 892 kişinin yaşamını yitirdiği, vaka sayısının 532 artışla 96 677’ye ulaştığı ve hastanelerde 2 622 kişinin tedavi gördüğü açıklandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 478 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te bugün Ulusal Halk Sağlığ Kurumu’nun  bugünkü açıklamalarında virüs konusunda hem yayılmasında hem de az da olsa ölüm olaylarında artış gözlemleniyor. Virüsün yayılmasında Uppsala kentininin en önemli hastanesi olan Akademi Hastanesi’nin iki bölümünde virüs oalyının görülmesi ve bulaşma sayısının yükselmesi olarak değerlendirildi.

Uppsala Akademi Hastanesi daha önce acil ameliyatlar dışında durdurduğu operasyonlarını bugün akşam saatlerinde kaldırdığını duyurdu. İsveç’te yoğun testler devam ediyor. Bu testlerde gençlerin virüse yakalanma risklerinin yüksek olduğu anlaşılıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığ Kurumu’ndan devlet epidemiyolğu Anders Tegnell gençlerin gizli yaptıkları eğlence toplantılarının büyük bir payı olduğunu belirtiyor.

Koronavirüsünde son durum ölü sayısı 5 892, vaka durumu 96 677 ve hastanelerde 2 622 kişinin tedavi altında bulunduğu görülüyor.

İsveç koronavirüsü Upsala Akademi Hastanesi Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ