HUKUKSUZLUĞU IŞIK OYUNLARIYLA ÖRTEMEZSİNİZ!...

AYM üyesinin mesajıyla başlayan ışık polemiği, CHP’li Enis Berberoğlu ve SÖZCÜ’ye yapılan hukuksuzlukları perdeledi. Türkiye’de aynı gün iki ayrı hukuksuzluk yaşandığını belirten siyasetçi ve hukukçular, “İktidar Berberoğlu ve SÖZCÜ davası kararları hiç konuşulmasın istiyor. Işık düellosuna sarıldılar” dedi.

HUKUKSUZLUĞU IŞIK OYUNLARIYLA ÖRTEMEZSİNİZ!...
HUKUKSUZLUĞU IŞIK OYUNLARIYLA ÖRTEMEZSİNİZ!... Admin
Bu içerik 651 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye önceki gün iki önemli yargı kararı ile yüz yüze kaldı. Biri gazeteciliğin yargılandığı davada SÖZCÜ yazarları ve çalışanlarına verilen hapis cezalarının İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafından onanması. Diğeri de İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Anayasa Mahkemesi'nin CHP'li Enis Berberoğlu hakkında verdiği ‘hak ihlali' kararını yok sayması oldu. Ancak Türkiye bu iki hukuksuzluğu değil, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın “Işıklar yanıyor” tweetini tartıştı. Siyasetçiler ve hukukçular kamuoyuna “Işık oyunları değil, hukukun üstünlüğü tartışılsın” çağrısında bulundu:

Muharrem Erkek (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Işık düellosu hukuksuzluğun üzerini kapatamaz. Bu kadar hukuksuzluk var, Türkiye'yi yönetenlerin tartıştıklarına bakın. Bu tartışmalar halkın gerçek gündeminin konuşmasının engellenmesi için yapılıyor.

Yazının devamını okumak için linki tıklayınız:

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/hukuksuzlugu-isik-oyunlariyla-ortemezsiniz-6081636/

Not: isvecpostasi.com olarak, Enis Berberoğlu'nu ve Sözcü Gazetesi’ni, yazarlarını hukuksuzluğa karşı destekliyoruz. Siyasal erkin adalet sistemi üzerinden elini eteğini çekmesini istiyoruz. ”Adalet mülkün temelidir” sözünü hiçbir zaman unutmayalım. Adalet olmasa ”mülk - devlet” olmaz. Türkiye Cumhuriyeti, bir ”aşiret devleti” değildir…

Türkiye AYM Enis Berberoğlu Sözcü Sözcü Gazetesi Adalet Hukuk ışık oyunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ