GAZETECİ KATİLİ PETER MADSEN CEZAEVİNDE KAÇMA GİRİŞİMİNDE BULUNDU

İsveçli gazeteci Kim Wall’ı kendisiyle söyleşi yapmak için bulunduğu denizaltısında öldüren Peter Madsen çezaevinden kaçma girişiminde bulundu. Danimarka polisi uzun bir çabadan sonra cezaevinin 700 – 800 metre uzağında yakalamağı başardı.

GAZETECİ KATİLİ PETER MADSEN CEZAEVİNDE KAÇMA GİRİŞİMİNDE BULUNDU
GAZETECİ KATİLİ PETER MADSEN CEZAEVİNDE KAÇMA GİRİŞİMİNDE BULUNDU Admin
Bu içerik 635 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveçli gazeteci Kim Wall’ın kâtili ve  ömürboyu hapis cezalı Peter Madsen Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki yüksek korunumlu cezaevinden kaçmaya yeltendi. Hapishane çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan, keskin nişancıların yerleştirildiği duruma karşın polisi bir hayli uğraştırdı. Madsen, vücuduna sardığı ve sahte bomba süsü verdiği görüntüsüyle dikkat çekti.

49 yaşındaki kâtil Danimarkalı denizaltı mucidin firar girişimi üzerine polis alarma geçti. Albertslund bölgesinde hapishaneden yalnızca birkaç yüz metre uzağa kaçabilen Madsen, polis tarafından kısa sürede köşeye sıkıştırıldı. Bu arada bir araba içinde psikolog kadını da rehin aldı. Polisi kadını öldürmekle tehdit etti.

Polisin 1 saatten fazla süren çabaları sonuçta meyvesini verdi ve katil Peter Madsen hem kendisine hem de başkalarına zarar vermeden yakalandı. Hapishaneden elinde silah benzeri bir silah ile gardiyanları yehdit ederek kapıları açtırmıştı.

30 yaşındaki İsveçli gazeteci Kim Wall’ı öldürdükten sonra parçalara ayırarak denize atmıştı. Kayıp anonsu verilen Wall, 11 gün boyunca aranmış ve en sonunda ceset parçalarından bazıları bulunmuştu. En son görüştüğü kişi olarak saptanan Peter Madsen, sonunda cinayeti kabul etmişti.

Danimarka Kopenhag Peter Madsen cezaevi kaçma girişim bomba Kim Wall
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ