FRANSA’NIN NİCE KENTİNDEKİ KİLİSE SALDIRISINDA YAKALANANLARIN SAYISI 3’E ÇIKTI

Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi’nde gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Saldırgan Brahim Aioussaoi'nin bağlantısı olduğu gerekçesiyle olayla ilgili üçüncü şüpheli kişi de yakalandı.

FRANSA’NIN NİCE KENTİNDEKİ KİLİSE SALDIRISINDA YAKALANANLARIN SAYISI 3’E ÇIKTI
FRANSA’NIN NİCE KENTİNDEKİ KİLİSE SALDIRISINDA YAKALANANLARIN SAYISI 3’E ÇIKTI Admin
Bu içerik 374 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa’nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi'nde yaşanan bıçaklı saldırı dehşetinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün, ikisi kadın olmak üzere üç kişiyi katleden saldırganın kimliğinin Tunuslu mülteci Brahim Aioussaoi olduğu daha önce açıklanmıştı.

Brahim Aioussaoi'nin göçmen teknesiyle ülkesinden ayrılarak 20 Eylül'de İtalya'nın Lampedusa Adası'na ulaştığı ve 29 Ekim sabahı Bari üzerinden trenle Nice kentine geldiği tespit edildi. Aioussaoi'nin saldırıyı gerçekleştirmeden önce ailesiyle konuştuğu basına yansıyan haberler arasında bulunuyor. Ne konutuğu konusunda bilgi yok.

Fransız polisi olayla ilgili yürüttüğü soruşturmada, saldırıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle iki kişiyi daha yakaladı. Dün 47 yaşındaki bir adamın gözaltına alınmasından sonra, bugün de 33 yaşındaki başka bir şüpheli evine yapılan baskınla yakalandı.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'nın “İslamcı ideolojiyle savaşta olmasından” dolayı Fransa topraklarında yeni saldırılar olabileceğini söylemişti. RTL televizyonuna konuşan Darmanin, “Hem içeride hem de dışarıdaki düşmana karşı savaş halindeyiz. Bu tarz korkunç saldırıların tekrarlanabileceğini anlamalıyız” dedi.

Fransa Nice Notre Dame Kilisesi Brahim Aioussaoi saldırı İçişleri Bakanı İtalya İslamcı terör kadın Gerald Darmanin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ