AVUSTURYA’DA VAHŞET GECESİ 4 ÖLÜ

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir sinagog yakınında bir canlı bomba kendisini patlattı. Viyana’nın merkezinde meydana gelen olayda 4 kişi yaşamını yitirdi çok sayıda kişi de yaralandı. Olayı IŞİD adlı İslami terör örgütünün yaptığı belirtiliyor.

AVUSTURYA’DA VAHŞET GECESİ 4 ÖLÜ
AVUSTURYA’DA VAHŞET GECESİ 4 ÖLÜ Admin
Bu içerik 543 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avusturya’nın başkenti Viyana sokakları bir kanlı geceye tanıklık etti. Başkentin, 1. Viyana bölgesindeki Schwedenplatz meydanında akşam saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Saldırgan elinde silahla koşarken belinde tabanca ve bombalı kemer dikkat çekiyor. Saldırgan daha sonra kendisini patlattı Yayınlanan bir videoda saldırganın elinde silahla koşarken görülüyor.

Avusturya hükümeti ülke çapında alarma geçerken, altı yerde gerçekleşen silahlı saldırılardan birinin bir sinagogun yanında gerçekleştiği açıklandı. İçişleri Bakanı Karl Nehammer ilk saatlerde, “Bunların bir terör saldırısı olduğunu değerlendiriyoruz. Saldırı halen devam ediyor” dedi. Saldırılar ve silah sesleri saatlerce sürerken, bir kişinin bombalı kemeriyle kendini patlattığı bildirildi.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer sabah saatlerinde yaptığı açıklamada olayın bir İslami terör olduğunu açıkladı. Olayı IŞİD adlı örgütün gerçekleştirdiği sanılıyor. Viyana polisi durumu Twitter hesabında özetleyerek, kamuoyuna duyurdu. Saldırı sonrası 15 kişinin ağır yaralandığını belirtilirken bunlardan birisinin de polis memuru olduğu ifade edildi.

Saldırganın eylemi öncesi fotoğrafını Instagram üzerinden paylaştığı aktarıldı

Avusturya Viyana saldırı İslam İslami terör IŞİD Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ