VİYANA’DAKİ SALDIRIDA ÖLÜ SAYISI 5 YÜKSELDİ

Avusturya’nın başkenti Viyana’da saat 20.00 sularında sivil halka değişik bölgelerde saldıran IŞİD’li teröristler ilk anda ikisi erkek, ikisi kadın olmak üzere 4 kişiyi öldürmüşlerdi. Saldırıda da 15 kişi ağır yaralanmıştı. Ağır yaralılardan birinin hastanede yaşamını yitirmesiyle ölü sayısı 5’e yükseldi.

VİYANA’DAKİ SALDIRIDA ÖLÜ SAYISI 5 YÜKSELDİ
VİYANA’DAKİ SALDIRIDA ÖLÜ SAYISI 5 YÜKSELDİ Admin
Bu içerik 353 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Viyana’daki ölüm olayları merkez 1. Bölgede meydana geldi. Silahlı ve beline sahte canlı bomba kemeri bağlayan 20 yaşalarındaki IŞİD’linin açtığı ateş sonucu yaşandı. Sadırgan olay yerinde polisin açtığı ateş sonucu öldürüldü.

Saldırgan kişi, katılmak ve Suriye'deki savaşta  IŞİD'e katılma planları nedeniyle Nisan 2019'da 22 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Alman gazetesi Welt, genç yaşından dolayı o yılın Aralık ayı gibi erken bir tarihte şartlı tahliye edildiğini yazdı.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, 20 yaşındaki saldırganın hapishanenin normalleştirme programında yetkilileri "aldatmayı" başardığını ve ardından serbest bırakıldığını kabul ettiğini  ifade ediyor.

Saldırgan hem Avusturya hem de Kuzey Makedonya vatandaşılığına sahip bulunuyor.  Şu anda net olmasa da, diğer saldırganlarında kaçak olduğuna inanılıyor. Polis şefi Gerhard Pürstl, “Şu anda daha fazlası olduğunu düşünüyoruz, ancak araştırıyoruz” diyor.

AFP ajansının haberine göre, salı günü, polis en az 18 yere düzenlenen baskınlardan sonra çok sayıda tutuklama yaptı. Terör saldırısıyla bağlantılı olduğu şüphesiyle toplam 14 kişi tutuklandı.

Avusturya Viyana terör IŞİD Suriye Karl Nehammer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ