ALMANYA’DA ARABASINI HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ: 4 ÖLÜ

Almanya’nın Lüksemburg sınırına yakın Trier yerleşim yerinde bir kişi arabasını halkın üzerine sürdü Olayda 4 kşi yaşamını yitirirken pek çok kişi de yaralandı. Yaşamını yitirenlerden birisinin küçük bir çocuk olduğu belirtiliyor.

ALMANYA’DA ARABASINI HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ: 4 ÖLÜ
ALMANYA’DA ARABASINI HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ: 4 ÖLÜ Admin
Bu içerik 463 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aracı kullanan kişinin bir Alman olduğu ve polis tarafından yakalandığı bildiriliyor. Kişi arabasının çılgınca halk kalabalığının içine sürüyor. Olay bugün öğleden sonra, Almanya'nın güneybatısındaki Trier'de, Lüksemburg sınırına yakın bir yaya caddesinde meydana geldi. Alman basını SWR'ye göre şehrin belediye başkanı Wolfram Leibe, dört kişinin öldüğü ve on beş kişinin de yaralandığını doğruladı.

Yerel Volksfreund gazetesine göre, Alman polisi bir çocuğun öldüğünü doğruladı. Çocuğun yaşı bilinmemektedir. Ayrıca yaklaşık 30 kişinin yaralandığını da bildiriyorlar. Trier polisi Twitter'da bir kişinin tutuklandığını ve araca el konulduğunu yazdı. Ama yine de insanları oradan uzak durmaya çağırıyorlar. Trier'deki polis, "Bölgeden uzak durun, polis, kurtarma servisiyle birlikte olay yerinde" çağrısı yapıyor.

Alman polsi saat 15.00 sularında yaptığı açıklamada, “Trier-Sarburg ilçesinden 51 yaşında bir Alman ve nedeni hala belirsiz, henüz bilmiyoruz” dedi.

Polis, muhtemelen akşam saatlerinde 19.00 sularında İçişleri Bakanı Roger Lewentz bir basın toplantısı yapacağı yerel gazete tarafından açıklanıyor.

Almanya Trier Halk araba sürdü Trier Polisi Alman İçişleri Bakanı Roger Lewentz 51 yaşında
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ