5 ÜLKEYE BANKA BİLGİSİ VERİLMESİNİ ERTELEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Türkiye’nin de dahil olduğu Uluslararası Finansal Bilgilerin Otomatik Paylaşımı anlaşmasının, Türklerin yoğun olduğu ülkelerde uygulanmasına sadece 20 gün kaldı. 5 ülke için erteleme çalışmaları yapılıyor.

5 ÜLKEYE BANKA BİLGİSİ VERİLMESİNİ ERTELEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR
5 ÜLKEYE BANKA BİLGİSİ VERİLMESİNİ ERTELEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR    Admin
Bu içerik 905 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sözcü gazetesinden Ali Gülen’in haberine göre erteleme çalışmaları yapılan ülkelerin Almanya, Fransa, İsviçre, Hollanda ve Avusturya olduğu düşünülüyor. Konuyla ilgili henüz bir sonuca ulaşılıp ulaşılmadığı açıklanmadı.

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan Ziraat Bankası ve diğer bankalara yazı gönderildiği ve bu ülkelerin dışında, Türkler'in yoğun olduğu İngiltere, Belçika ve İsveç için de “Bilgi paylaşımı hazırlığı yapın” talimatı verildiği belirtildi.

“ERTELEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan bir yetkili, “Biz erteleme için çalışıyoruz. Nasıl sonuçlanır bilemem” yanıtını verdi. Ancak bu 5 ülke için henüz bankalara “Hesap sahiplerini bildirin” yazısı gitmemesi de, erteleme için umut olduğu sinyalini verdi. Bir yıl erteleme, insanların vergi bildirimleri için zaman kazanmasını ve ceza almamasını sağlayacak.

BİLDİRMEYENLERE CEZA VAR

Türkiye'nin uluslararası anlaşmadan kaynaklanan bildirim mecburiyeti, yurtdışında yerleşik ve Türkiye'de parası olan, finansal geliri olanları hayli zora sokacak. Türkiye'deki para veya gelirini daha önce bildirmemiş olanlar, geriye dönük vergi cezaları ödeyecek.

 

Türkiye banka Almanya Fransa İsviçre Hollanda Avusturya para Ziraat Bankası İngiltere Belçika İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ