İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜSÜNÜN YENİ VARYANTI KONTROL EDİLEMİYOR

Koronavirüsün yeni varyantı İngiltere”de herkesin dilinden düşmüyor. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock enfeksiyonun "kontrolden çıktığı" konusunda herkesi uyarıyor. ”Herkes enfekte olmuş gibi davranmalı” diyor. Aynı zamanda, birkaç AB ülkesi ülkeden İlgiltere’den havayolu uçuşları durduruldu.

İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜSÜNÜN YENİ VARYANTI KONTROL EDİLEMİYOR
İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜSÜNÜN YENİ VARYANTI KONTROL EDİLEMİYOR Admin
Bu içerik 504 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İngiltere ve dünya basınında yer alan haberlere göre koronavirüsün yeni bir varyantı İngiltere’yi esir almışa benziyor. Dün, Londra'daki vakaların yüzde 62'sinin gerisinde olduğu ve daha önceki yaygın varyanttan yüzde 70 daha bulaşıcı olabileceği açıklandı. Yayılmanın en yüksek olduğu bölgelerde artık daha sert kısıtlamalar getirildi.

Daily Mail'e göre ülkenin Sağlık Bakanı Matt Hancock her şeyi, "inanılmaz derecede zor bir yılın korkunç sonu" olarak nitelendiriyor ve hükümetin "harekete geçme görevi" olduğunu söylüyor. Hancock, ”Ama maalesef bu yeni virüs suşu kontrolden çıktı” diyor. Pazar günkü Sky News’ün Pazar Ridge programında, ”Onu kontrol altına almamız gerekiyor ve bunu yapmanın tek yolu, özellikle en sert kısıtlamaların olduğu alanlarda, sosyal teması kısıtlamak, herkesin enfekte olmuş gibi davranması gerekiyor” diyor.

AB’nin kimi ülkeleri İngiltere’den uçuşları durduruyor. Bakan ayrıca şunu da söylüyor: ”Bu yeni varyantın daha az miktarda virüsle daha kolay enfekte olabileceğini biliyoruz” ifadelerini kullanıyor. Hollanda ve Belçika İngiltere'den uçuşları durdurma kararı aldı ve kimi kaynaklar Der Spiegel'e Almanya'nın da aynı şeyi yapmayı düşündüğünü söylüyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bu konuda yaptığı açıklamada, ”İngiltere'de keşfedilen yeni virüs varyantının İsveç'te doğrulanmış vakası yok” denildi. İngiliz araştırmacılar, yeni virüs türünün daha ciddi enfeksiyonlara yol açacağına dair kanıt bulamadılar. Ayrıca aşılara daha dirençli olduğuna inanılmamaktadır.

Karolinska Entitüsünde araştırmacı olan Ali Mirazimi dün Expressen'e yaptığı açıklamada, ”Ama genel olarak, eğer bir şey çok bulaşıcıysa, büyük olasılıkla yayılmaya başlayacaktır. Aşı başlayana kadar böyle bir yayılmayı durdurmak zor” dedi.

İngiltere koronavirüs yeni varyant Sağlık Bakanı Matt Hancock Havayolu AB Belçika Hollanda Almanya İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karolinska Enstitüsü Ali Mirazimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ