AB PFİZER/BİONTECH AŞISINA ONAY VERDİ

AB Komisyon Başkanı Ursula Von der Leyen, Twitter'da yaptığı açıklamada, Avrupa Komisyonu'nun Pfizer / Biontech'in aşısını onayladığını duyurdu. Leyen, "Bugün, ilk covid-19 aşısını Avrupalıların kullanımına sunarak bir Avrupa başarı öyküsüne önemli bir bölüm ekliyoruz" ve devam ediyor: "Aynı şartlarla ve aynı zamanda tüm AB ülkelerine sunulacak" diyor.

AB PFİZER/BİONTECH AŞISINA ONAY VERDİ
AB PFİZER/BİONTECH AŞISINA ONAY VERDİ Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avrupa Birliği'nde (AB) korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, merkezi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen BNT162b2 isimli Covid-19 aşısının 16 yaşından büyük kişilerde kullanılmasına onay verdi. Pfizer-BioNTech, geliştirdikleri aşının onaylanması için 6 Ekim'de EMA'ya müracaat etmişti.

EMA yöneticisi Emer Cooke düzenlediği basın toplantısında, “Avrupa İlaç Ajansı'nın bilimsel görüşü, Avrupa Birliği’nde Covid-19'a karşı aşının ilgili koruma önlemleri, kontroller ve yükümlülüklerle ilk pazarlama yetkilendirmesinin yolunu açıyor. Bu, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları, endüstri, düzenleyiciler, sağlık uzmanları ve hastalar arasında benzersiz bilgi seferberliğinin ve paylaşımının sonucudur” ifadelerini kullandı.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen yaptığı açıklamada, “AB'de aşılamanın 27, 28 ve 29 Aralık'ta başlayacaktır. İlk dozlar önümüzdeki günlerde Pfizer'in Belçika'daki deposundan gönderilecek. Bunu hep birlikte yaşayacağımızı söylemiştik. Böylece 27, 28 ve 29 Aralık tarihlerinde AB aşılama günlerinde aşılar aynı anda başlayabilir. Bu zor yılı bitirmenin ve sonunda covid-19'dan dönmeye başlamanın çok iyi bir yolu” diyor.

AB AB Komisyonu Ursula von der Leyen Pfizer/Biontech aşı onay EMA Emer Cooke Covid-19 BNT162b2
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ