İNGİLTERE’DE 600 BİN FAZLA KİŞİ AŞILANDI

Koroonavirüsünün ortaya çıkmasının üzerinden bir geçti. Akabinde başlayan aşı çalışmaları neredeyse bir yıla yakın zaman aldı. Bugün 4 farklı ilaç şirketinin üretimine başladığı ve devam ettiği 4 aşı geliştirildi. İngiltere 8 Aralık’tan itibaren Biontech/Pfizer ortaklığıyla üretilen ve “Comirnaty” koydukları ilaç ile halkını aşılamaya başladı.

İNGİLTERE’DE 600 BİN FAZLA KİŞİ AŞILANDI
İNGİLTERE’DE 600 BİN FAZLA KİŞİ AŞILANDI Admin
Bu içerik 552 kez okundu.

Koroonavirüsünün ortaya çıkmasının üzerinden bir geçti. Akabinde başlayan aşı çalışmaları neredeyse bir yıla yakın zaman aldı. Bugün 4 farklı ilaç şirketinin üretimine başladığı ve devam ettiği 4 aşı geliştirildi. İngiltere 8 Aralık’tan itibaren Biontech/Pfizer ortaklığıyla üretilen ve Comirnaty” koydukları ilaç ile halkını aşılamaya başladı.

İSVEÇ POSTASI

Sky News’ün haberine göre, şu anda 600.000 İngiltereli, Pfizer / BioNTech'in korona aşısının ilk dozunu aldı. İngiltere Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne göre de, 8 ile 20 Aralık tarihleri ​​arasında toplam 616.933 kişiye ilk enjeksiyon yapıldı.

Reuters'ın bildirdiğine göre Endonezya, salgının patlak vermesinden bu yana covid-19 kaynaklı ölümlerde en yüksek günlük artışı bildirdi. Ülkenin sağlık otoritelerinin istatistiklerine göre ülkede toplam 20.847 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Cuma günü 7.259 yeni enfeksiyon vakası daha bulundu, şimdi toplam 700.097 kişiye virüsün bulaştığı tespit edildi. Endonezya, Güneydoğu Asya'da en fazla enfeksiyon ve ölüme sahip ülke konumuna geldi.

İtalya’da kayıtlara göre, son 24 saatte 18.040 yeni enfeksiyonun kaydedildiği “Noel Arifesi”nde iki milyon korona vakasına ulaşıldı. Bununla birlikte, aynı zamanda, sağlık hizmetleri üzerindeki baskı azalıyor ve bu kadar çok yeni vakanın keşfedilmesi gerçeği, çok daha fazlasının test edilmesinden kaynaklanıyor - son 24 saatte 194.000'e yakın test yapıldı. Günlük ölüm raporu 505 dolaylarında ve pandeminin başlangıcından bu yana ölenlerin sayısı 70.900'e çıktı.

AFP haberine göre, “Noel Arifesi”nde Latin Amerika'daki bazı ülkeler aşılama programlarına başladı. Sırada birinci olanlar arasında Meksika ve Şili'deki sağlık personeli vardı.

Noel arifesinde aşı olan 59 yaşındaki Meksikalı hemşire Maria Irene Ramirez, - 2020'de alabileceğim en iyi hediye, diyor. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Hindistan'dan sonra dünyanın dördüncü en yüksek ölü sayısı olan covid-19 ile 120.000'den fazla ölüm kaydetti.

koronavirüs aşı İngiltere İtalya Endonezye Latin Amerika Meksika Brezilya Şili Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ