CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I ELEŞTİREN BOKSÖR ARIK BIÇAKLANDI

Almanya’da yaşayan boksör Ünsal Arık AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirmişti ve dün bıçaklandı. Bir maçında “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtü giydikten sonra tehditler almıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I ELEŞTİREN BOKSÖR ARIK BIÇAKLANDI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I ELEŞTİREN BOKSÖR ARIK BIÇAKLANDI Admin
Bu içerik 978 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

AKP’yi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren boksör Ünsal Arık, dün gece bıçaklı saldırıya uğradı. Yaralanan Arık, elinin ve kıyafetlerinin kanlı fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı.

Odatv’den Metin Es’in Almanya’dan bildirdiği haberine göre, Arık elinin ve kan bulaşmış kıyafetlerinin fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı. Arık, “Hesap günü gelecek. Bu sefer saldırınız daha cesaretliydi bir dahaki sefer önden deneyin. Kahpeliğiniz şaşırtmıyor. Sizde bıçak, bende yürek” dedi. Almanya’da yaşayan Arık, tweetinin Almancasını da paylaştı.

Ünsal Arık 2014 yılında Tekirdağ’da ringe, “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle çıkmıştı. Arık, maçın ardından AKP’den bazı isimlerin televizyona çıkıp Erdoğan’dan özür dilemesi karşılığında kendisine 150 bin dolar teklif ettiğini ve ölüm tehditleri aldığını iddia etmişti.

Ünsal Arık hakkında “Cumhurbaşkanı’na tehdit” suçlamasıyla dava açılmıştı.

DAHA ÖNCE DE KURŞUNLA TEHDİT EDİLMİŞTİ

Dana önce Alman gazetelerine verdiği röportajda Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) faaliyetlerini eleştiren Ünsal Arık’ın, arabasının camına zarf içinde tek kurşunlu tehdit mektubu bırakılmıştı. Ünal Arık tehditlerin AKP sempatizanları tarafından yapıldığını öne sürmüştü. Arık’ı tehdit edenler daha sonra Alman polisi tarafından yakalanmıştı.

Ünsal Arık Boksör Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan eleştiri Almanya bıçaklama Atatürk Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ