NORVEÇ’TE HEYELAN MEYDANA GELDİ

Norveç’te Başkent Oslo’nun 200 km kuzeyinde buluanan Gjerdrum belediyesinde heyalan meydana geldi. Heyelan nedeniyle birçok ev yıkıldı. Dagbladet gazetesi, 700 kadar kişinin tahliye edildiğini, 10 kadar kişinin yaralandığı ve birkaç kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Kayıp 21 kişiden haber alınamıyor. Kurtarma ekipleri heyelanda insanları arıyor.

NORVEÇ’TE HEYELAN MEYDANA GELDİ
NORVEÇ’TE HEYELAN MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 663 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başkent Oslo’nun 200 km kuzeyinde bulunan Gjerdrum yerleşim yerinde büyük çaplı bir heyelan meydana geldi. Bölgedeki insanlar boşaltılırken 10 kişinin yaralandığı ve 21 kişinin de kayıp olduğu Norveçli yetkililerce açıklandı. Kayıp kişilerin kayan toprak altında kalmış olabilecekleri hesaplanıyor. Kurtarma çalışmaları hızlı bir biçimde sürüyor. Kurtarma ekibi yetkilisi Roger Pettersen, ”Bu durum zamana karşı bir yarış olduğunu  söyleyebilirim” diyor.

Çarşamba sabahı erken saatlerde, Gjerdrum belediyesinde bulunan Ask'ta büyük bir heyelan meydana geldi. Heyelan alanından çok sayıda yaralı toplanarak hastaneye kaldırıldı.

Polis memuru Kjetil Ringseth Dagbladet gazetesine, ”Bu ciddi bir durum. Bu kapsamlı bir çöküntü ve gecenin yarısında gerçekleşti” dedi. Heyelan, Ask mahallesinde binalar yıkıldı ve çok sayıda insanın oturduğu geniş bir alanı kapsıyor.

Kurtarma ekibi lideri Roger Pettersen basına, ”Acil durum numarasından bizi arayan ve bize tüm evlerinin hareket halinde olduğunu ve çatı kiremitleri ve yalıtım altında kaldıklarını söyleyen çaresiz insanlardan alarmlar aldık”diyor.

Öğle yemeğinde, etkilenen bölgede ikamet adresleri olan 26 kişinin kayıp olduğunu söylüyor. Rakam 13.30'da 21 kişiye düşürüldü.

Bölgede bir arama yapılıyor, ancak durum jeologlar tarafından belirsiz olarak nitelendirildiği için yavaş. Kurtarma ekibi lideriRoger Pettersen, ”Hem sıcaklık hem de ışık koşulları açısından zamana karşı bir yarış halindeyiz” diyor.

Jeologlar geniş bir alanı tehlikeli olarak değerlendirdiler. Sabahın erken saatlerinde 150 ila 200 kişinin tahliye edilmesine karar verildi, o zamandan beri miktar arttı ve öğleden sonra 700 kişiye ulaştı.

Norveç Oslo Gjerdrum Ask heyelan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ