NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA BİR CESETE ULAŞILDI

Norveç’te Çarşamba sabaha karşı meydana gelen heyelandan 48 saat sonra, kurtarma görevlileri - İsveç'in yardımıyla - ilk kez heyelanlar bölgesine girdiler. Fayansların yardımıyla hayatta kalanları aramak için evlere ulaştılar. Kurtarma ekibi lideri Roy Alkvist bir basın toplantısında, ”Riskli bir operasyon” diyor. Norveç basını toprak altında bir kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.

NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA BİR CESETE ULAŞILDI
NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA BİR CESETE ULAŞILDI Admin
Bu içerik 559 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç'in Gjerdrum belediyesindeki Ask yerleşim bölgesinde Çarşamba sabahı karşı saat 04.00 sularında meydana gelen heyelan sonrasında on kişi hâlâ kayıp olarak belirtiliyor. Yılbaşı gecesi, polis ve kurtarma servisleri drönörler ve termal kameralarla hayatta kalanları aradı. Hâlâ umut var, ağırlıklı düşünce olarak yaşıyor.

Norveç Televizyonu (NRK)’na göre, Norveç Halk Yardımları'nın baş operasyon sorumlusu Harald Wisloff, ”Bu hâlâ bir kurtarma operasyonu ve ölüleri aramak değil” diyor. Cuma öğleden sonra, kurtarma ekibi lideri Roy Alkvist bir basın toplantısında, ”Toprak  kütleleri arasında ölü bir kişi bulduklarını” duyurdu. Polis, ”Kişinin hangi yaşta ve cinsiyette olduğunu” söylemiyor. Alkvist göre,”Çok yeni”, diyor

Norveç Başbakanı Erna Solberg toprak kütleleri arasında bulunan cesedi yorumladı. Solberg, ”Korkularımızı doğrulayan mesajları aldığımız için büyük bir üzüntü duyuyoruz. Düşüncelerim sevdikleri birini kaybedenlerin acılarına katılmaktır” ifadelerine yer veriyor.

Yılbaşı günü öğleden sonra saat 16: 00'da polis, hayatta kalanları aramaya devam edeceğini duyurdu. Karanlığın çökmesi nedeniyle daha fazla aydınlatma çalışmalarına yer veriliyor. Ancak polis hayatta kalanları bulacağını umuyor ve inanıyor.

Kurtarma çalışmaları da daha zor hale geldi. Çünkü zemin hâlâ hareket halinde ve başlangıçta insanlar heyelanın yüzeyini kazacaklar. Yeni Yıl arifesinden önce polis, kurtarma çalışmalarını daha da karmaşık hale getirme riskiyle karşı karşıya olduğu için heyelanın meydana geldiği bölgede havai fişekleri yasakladı.

Norveç Gjerdrum Ask Heyelan ceset Başbakan Erna Solberg Norveç Televizyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ