NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA HÂLÂ 5 KİŞİ KAYIP

Geçen Çarşamba sabaha karı Norveç’in Ask yerlişim yerinde meydana gelen toprak kaymasında hâlâ 5 kişiden heber alınamıyor. Norveç basını toprak kaymasının ardından beşinci bir kişiye ölü olarak ulaşıldığını yazıyor. Buna göre beş kişinin hâlâ kayıp ve kurtarma çalışmalarının 24 saat devam ediyor. Kurtarma ekipleri heyelanların etrafından dolaşmak için geçici köprüler kurarak kullanmaya başladılar.

NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA HÂLÂ 5 KİŞİ KAYIP
NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA HÂLÂ 5 KİŞİ KAYIP Admin
Bu içerik 629 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’in Gjerdrum Belediyesine bağlı Ask yerleşim yerinde meydana gelen heyelanda zamana karşı yarış devam ediyor. İçlerinde bir çocuk ve bir hamile kadının da bulunduğu beş kişiden henüz haber alınamıyor. Kurtarma lideri Kenneth Vangen, ”Bu insanları bulmak ve dışarı çıkarmak için çok fazla araştırma yapılması gerekiyor” ifadelerini kullanıyor.

Norveç Televizyonu (NRK), Cumartesi günü üç kişinin ölü bulunmasının ardından Pazar günü başka bir kişinin de  ölü olarak bulunduğunu haber verdi. Bu duruma göre toplam beş kişi ölü bulundu ve beş kişi de kayıp bulunuyor.

Ölenlerden biri, 31 yaşındaki Eirik Grønolen. Geçen Cuma kurtarma ekipleri tarafından bulunan ilk kişiydi. Simen Gundersen Kjus, bir e-ticaret şirketinde Eirik ile birlikte çalışıyordu. Simen Gundersen Kjus, ”İnanılmaz derecede üzücü. Eirik sevgili ve kendini işine adamış bir meslektaşım ve en azından çok erken kaybettiğimiz sıcak ve nazik bir insandı. Derinden özlenecek” diyerek üzüntülerini dile getiriyor.

Pazar sabahı basın toplantısında, kurtarma ekibi lideri Kenneth Vangen nasıl çalıştıkları hakkında kısa bilgi verdi.

- Öncelikle binaların arasına bakıyoruz. Köpeklerin işaretlediği yere bakarız, ama şu an bulunduğumuz yer yapı malzemesi.

- Bu insanları dışarı çıkarmak için çok fazla kazmak gerekiyor, diyor.

--Kayan toprak alanı son günlerde biraz istikrar kazanmış olsa da bölgede kalmak hâlâ tehlikeli.

- Zorlu ve riskli bir operasyon gerçekleştiriyoruz

Norveç Gjerdrum Ask heyelen ölü kayıp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ