NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA 2 YAŞINDAKİ ALMA’NIN CESEDİNE ULAŞILDI

Geçen Çarşamba sabaha karşı Norveç’in başkenti Oslo’nun 200 km kuzeydeki Ask yerleşim yerinde meydana gelen heyelanda kayıplar arasında bulunan 2 yaşındaki Alma ve babası Björn İvar’ın cesetlerine ulaşıldı. Hamile olan anne Charlot’tan hâlâ haber yok. Böylece 7 ölü ve 3 kayıp bulunuyor.

NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA 2 YAŞINDAKİ ALMA’NIN CESEDİNE ULAŞILDI
NORVEÇ’TEKİ HEYELANDA 2 YAŞINDAKİ ALMA’NIN CESEDİNE ULAŞILDI Admin
Bu içerik 589 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’te yaşanan heyelan faciası bir aileyi yok etti. Heyelan öncesi 2 yaşındaki kızlar Alma ve hamile olan 31 yaşındaki bir anne ve 40 yaşındaki baba sabaha karşı 04.00 sularında meydana gelen heyelanda toprak yığınlarının altında kaldılar. Aileden 5 gündür haber alınamıyordu. İnsanlar umutlarını yaşatmaya çalışıyorlardı. Dün geç saatlerde bulunan baba-kızın ölü bedenleri umutları kör etti.

Ask insanları ve yakın köylerde bulunanlar mumlar yakarak aralarından ayrılanları anmaya ve akrabalarını teselli etmeye çalışıyorlar. Ask çok yakın Kløfta köyünden Ask arasındaki yolu boydan boya yanan mumlarla donattılar.

Norveç basınının haberlerine göre, merkezin buluşma noktasında birçok sakin bir mum yakmaya ve etkilenenlere düşüncelerini anlatmaya başladı. Ve yolun hemen karşısında arama operasyonunun personel sahası var - burada kurtarma hizmetleri ve ambulans personeli, yılbaşı gecesinden önceki gün heyelandan kayıp olanaları arama üssü bulunuyor.

                                    Alma, baba Björn İvar ve anne Charlot            

Bölgeden 1000'den fazla insan tahliye edildi. Toplam on kişinin kayıp olduğu bildirildi. Yedisinin öldüğü doğrulandı. Pazar akşamı polis, ölü bulunanlardan dördünün daha teşhis edildiğini duyurdu. Daha önce, sadece 31 yaşındaki Eirik Grønolen ölüler arasında teşhis edildi.

2 yaşındaki Alma ve babası 40 yaşındaki Bjørn-Ivar da teşhis edildi ve öldükleri doğrulandı. 31 yaşındaki anne ve hamile olan Charlot Grymyr Jansen hâlâ kayıp. 54 yaşındaki Lisbeth Neraas ve 29 yaşındaki oğlu Marius Brustad'ın da Pazar gecesi öldüğü doğrulandı. Marius hafta içi annesini ziyaret için Ask’a gelmişti.

Dört gündür, kayıpları aramak için ırksal alanda büyük bir arama operasyonu yapılıyor. Polis kurtarma ekibi lideri, bunun bir kurtarma operasyonu olduğunu ve hayatta kalanları bulma umudu olduğunu defalarca vurguladı.

Norveç Gjerdrum Ask Heyelan Alma ceset Björn Ivar Grymyr Jansen Kløfta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ