ABD’DE KONGRE BİNASI’NIN YAKININDA BOMBA YÜKLÜ ARAÇ BULUNDU

ABD’deki başkanlık seçimlerinin ardında seçimi kaybeden Donald Trump seçimlere hile karıştırıldığını ileri sürerek kazananın kendisi olduğunu açıklamıştı. Bu iddiasını sürekli yineleyen Trump’a Yüksek Mahkame ve Yüksek Seçim Kurulu seçimlerde hile olmadığını açıkladılar.

ABD’DE KONGRE BİNASI’NIN YAKININDA BOMBA YÜKLÜ ARAÇ BULUNDU
ABD’DE KONGRE BİNASI’NIN YAKININDA BOMBA YÜKLÜ ARAÇ BULUNDU Admin
Bu içerik 392 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

6 Ocak Çarşamba günü Georgİa senatörlük seçiminde de yenilgi alan Trump, taraftarlarını kışkırtmaya devam etti. Bunun sonucu olarak aynı gün, Kongre Binası Trump taraftarlarının saldırısına uğrayarak bir süre işgal edildi.              Bu durum tüm dünya basınınca canlı olarak izleyici ve okuyucularına duyruldu.

CNN haberine göre federal savcılar, Alabamalı bir kişi Çarşamba günü Kongre Binası (Capapitol)’dan iki blok ötede 11 ev yapımı bomba yüklü bir kamyonet, bir tüfek ve bir silahla park ettiği söyleniyor, Yetkililerin bunu Kongre Binası basılmadan birkaç saat önce fark ettikleri belirtiliyor. Savcılara göre, başkentte bir tüfek ve büyük miktarlarda mühimmatla başka bir kişinin bulunduğu ve tanıdıklara Kongre Başkanı Nancy Pelosi'ye ateş etmek ya da üzerinden arabayla geçmek istediğini söylediği ifade edildi.

Federal savcılar, Kongre Binası'nı basan Trump destekçilerine yardım etmek için mevcut kamyonette bulunan cephaneliğin kapsamını açıkladılar. Kongre Binası'na silah ve mühimmat getirmekle suçlanan kişi hakkında kapsamlı soruşturma başlatıldığı bildiriliyor.

Adalet Bakanlığı, Kongre Binası'ndaki isyana karışan 13 elebaşı kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğu da belirtiliyor.

ABD seçim Georgia senatör Donald Trump Kongre Binası Bomba kamyonet silah Nancy Peosi işgal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ