ABD BAŞKANI TRUMP’A ’YÜCE DİVAN’ YOLU MU GÖRÜNÜYOR?

Demokratlar, Temsilciler Meclisi'ne Başkan Donald Trump aleyhindeki iddianameyi resmen sundular. Washington Post'un haberine göre, isyanı kışkırtma davasını başlatma oylaması çarşamba günü erken saatlerde yapılabilir.

ABD BAŞKANI TRUMP’A ’YÜCE DİVAN’ YOLU MU GÖRÜNÜYOR?
ABD BAŞKANI TRUMP’A ’YÜCE DİVAN’ YOLU MU GÖRÜNÜYOR? Admin
Bu içerik 425 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Demokratlar ayrıca, Başkan Yardımcısı Mike Pence'i geçici 25. maddede değişikliği başlatmaya ve Trump'ın ofisini yönetemeyeceğini ilan ederek görevden almaya çağıran bir karar çağrısında da bulundu. Temsilciler Meclisi’nde bu öneri Cumhuriyetçiler tarafından reddedildi. Reuters'ın bildirdiğine göre, bunun yerine kararla ilgili bir oylamanın Salı günü Meclis’te uygulanması bekleniyor.

Buna paralel olarak, Temsilciler Meclisi Başkan Nancy Pelosi, geçici 25. maddede değişikliğini uygulama gerekliliğini nasıl gördüğünü açıklamak için Mike Pence'e 24 saatlik bir süre verdi.

Geçici 25. madde, daha önce hiç bir başkanı zorlamak için kullanılmamıştı. Pence son günlerde oldukça sessiz kaldı, geçen çarşamba günkü şiddet olaylarından sonra Başkan Trump ile konuşmadığı söyleniyor.

Nancy Pelosi'nin hükümete verdiği mesaj çok açık: Trump'ı bırakın - aksi takdirde - biz bunun yapmak için harekete geçeceğiz. Pelosi parti meslektaşlarına yazdığı bir mektupta, "Cumhurbaşkanı anayasa ve demokrasiyi yakın bir tehdit oluşturduğundan, biz, her ikisini de korumak için acilen harekete geçeceğiz," diye yazdı.

ABD Donald Trump Yüce Divan Temsilciler Meclisi Mike Pence Nancy Pelosi Kışkırtma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ