HIRİSTİYAN DEMOKRAT BİRLİK PARTİSİ’NİN YENİ BAŞKANI ARMİN LASCHET OLDU

Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) yeni başkanlğına Armin Laschet seçildi. Laschet, NATO üyesi ve AB'nin komşusu olduğuna vurgu yaptığı Türkiye'nin Almanya için önem taşıdığını savunan bir isim olarak biliniyor.

HIRİSTİYAN DEMOKRAT BİRLİK PARTİSİ’NİN YENİ BAŞKANI ARMİN LASCHET OLDU
HIRİSTİYAN DEMOKRAT BİRLİK PARTİSİ’NİN YENİ BAŞKANI ARMİN LASCHET OLDU Admin
Bu içerik 550 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Başbakanı olan 59 yaşındaki Armin Laschet'nin Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisinin yeni başkanı seçildi. Armin Laschet, cumartesi günü yapılan parti kongresinde diğer adaylar Friedrich Merz ve Norbert Röttgen'i eleyerek yeni başkan oldu.

Armin Laschet, Almanya'nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya'da başbakanlığı yürütüyordu. Daha muhafazakar olarak tanımlanan rakip Merz'den farklı olarak, Merkel'in ruhunda daha merkez-sağ bir yönü temsil ettiği için siyasi analistler tarafından bir "Merkelyan" olarak tanımlanıyor.

Aralık 2018'den beri Federal Parti genel başkanlığını yürüten Annegret Kramp-Karrenbauer'den görevi devralacak. Kramp-Karrenbauer bu görevi, 18 yıl boyunca partiye başkanlık eden ülkenin Şansölyesi Angela Merkel'den devralmıştı.

Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi Kongre CDU Armin Laschet Annegret Kramp-Karrenbauer Angela Merkel Friedrich Merz Norbert Röttgen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ