NORVEÇ’TE AŞI OLANLARDAN 11 KİŞİ KORONAVİRÜSÜNE YAKALANDI

Norveç gazetesi Dagbladet’e göre, son 24 saat içinde Norveç'teki bir huzurevinde 11 kişinin enfekte olduğu doğrulandı. Dün, dört yaşlı ve üç çalışanın pozitif çıktığı açıklandı. Medya kuruluşu NTB'ye göre de, enfekte olanların birçoğunun Pfizer aşısının ilk dozunu alan kişiler olduğu belirtiliyor.

NORVEÇ’TE AŞI OLANLARDAN 11 KİŞİ KORONAVİRÜSÜNE YAKALANDI
NORVEÇ’TE AŞI OLANLARDAN 11 KİŞİ KORONAVİRÜSÜNE YAKALANDI Admin
Bu içerik 370 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç koronavirüsünden kuzey ülkeri arasında Finlandiya’dan sonra gelen ülke olma özelliğini koruyor. Şimdiye kadar 59 900 vaka, 543 ölüm olayı ve hastanelerde de 125 kişi tedavi görüyor.

Norveç basınına göre Stabæktunet huzurevinde kalan kişilerin 11 tanesi Pfizer aşısı olmalarına karşın koronvirüsüne yakalandıkları belirtiliyor. Bu kişiler arasında 3 tane de sağlık çalışanı bulunuyor. Bærum Belediyesinin enfeksiyon başhekimi , Bjørg Dysthe, perşembe günü öğleden sonra basına huzurevlerinde enfeksiyon kapmış 15 sakinin olduğunu doğrulayan açıklamalar yapıyor.

Dysthe, “Korona teşhisi konulan sakinler odalarında izole ediliyor. Sağlık personeli ise evlerinde karantina altına alınmıştır” diyor.

Ayrıca Budstikka gazetesi de, sakinlerin birçoğunun korona aşısının ilk dozunu çoktan aldığını yazıyor. İkinci doz 27 Ocak'ta planlanıyor. Dysthe ise Budstikka'ya enfekte olanların ancak ilk dozu alanların daha az hasta olacağına dair umutları olduğunu söylüyor.

Norveç Stabæktunet huzurevi koronavirüs Pfizer aşı Bærum Belediyesi Bjørg Dysthe başhekim Enfeksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ