FİNLANDİYA’DAN ÜÇ HAFTA KAPANMA KARARI

Finlandiya artan koronavirüsü nedeniyle kapanma kararı aldı. 8 Mart'tan itibaren üç hafta süreyle istisna uygulayacak. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, restoranların kapatılabileceği ve okulların uzaktan eğitime aktarılabileceği anlamına geliyor. Anaokulu eğitimi açık olmaya devam edecek ve zorunlu eğitimin alt sınıflarında eğitime devam edecektir.

FİNLANDİYA’DAN ÜÇ HAFTA KAPANMA KARARI
FİNLANDİYA’DAN ÜÇ HAFTA KAPANMA KARARI Admin
Bu içerik 438 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Finlandiya Hükümet adına Başbakan Sanna Marin açıklamalarda bulundu. Buna göre koronavirüs varyantlarının yayılmasını önlemek için üç hafta süreyle olağanüstü hal ilan etmek istiyor. Olağanüstü durum 8 – 28 Mart tarihleri arasında geçerli olacak. Olağanüstü durumun geçerli olduğu sürece restoranlar tesislerini kapatacaklar. Ancak, paket servisi için satışa izin verilecektir. Aynı zamanda zorunlu okulların üst sınıfları ve ikinci aşamanın eğitimi uzaktan öğretime gececek ve 12 yaşından büyükler grup hobilerine ara vereceklerdir.

Ayrıca hükümet, koronavirüsün toplu yayılma aşamasında olan yedi sağlık bölgesinde virüs salgınıyla mücadele etmek için hükümetin acil stratejisinin 2. seviyesinde yer alan en sert kısıtlamaları kullanmaya başlama karar verdi. Yedi sağlık bölgesi, Helsinki ve Uusimaa, Güneybatı Finlandiya, Satakunta, Orta Häme, Vaasa, Åland ve Lapland'ın sağlık bakım bölgeleri olarak belirlendi.

Dahası, hükümet, daha az ciddi bir aşamada olan dokuz sağlık bakım bölgesinde yayılması durumunda da  aynı ağır kısıtlamaları kullanmaya başlaması için uyarı çağrısı yaptı.

Finlandiya şimdiye kadar Avrupa’da gerek vaka (55 bin) gerekse ölüm vakalarında (737 kişi) en az zarar gören ülke olma özelliğini koroyur.

Finlandiya Başbakan Sanna Marin kapanma koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ