İSVİÇRE’DE BURKA YASAĞI KABUL EDİLDİ

İsviçre’de Müslüman kadınların genel yerlerde kullandıkları “burka”, “peçe” gibi giysi ya da örtülerle sokağa çıkmaları bugün yapılan halk oylamasıyla yasakladı.

İSVİÇRE’DE BURKA YASAĞI KABUL EDİLDİ
İSVİÇRE’DE BURKA YASAĞI KABUL EDİLDİ Admin
Bu içerik 720 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsviçre’de Müslüman kadınların sokağa çıkarken kullandıkları “Burka”, “Peçe” gibi örtüler bugün yapılan halk oylamasıyla yasaklandı. Şimdiye kadar oyların yüzde 99'u sayılırken, çoğunluk insanların halka açık yerlerde yüzlerini kapatmalarını yasakladı.

Müslüman kadınların bu tür dini giysiler için de geçerli ve yasa olacak yaşa böylece kanunlaştı, Bu olay burka yasağı olarak adlandırılmaya başlandı ve aşırılığa karşı bir önlem olarak halk oylamasına sunuldu. Örneğin İsviçre hükümetinin web sitesinde burka ve benzeri giysilerinkadın üzerinde  bir baskı sembolü olduğu ve topluma uymadığı belirtiliyor. Aynı zamanda yasak, kendisine İslamofobik diyen çeşitli örgüt ve derneklerden eleştiri alıyor.

İsviçre, böylece burka ya da peçe yasaklamada Fransa, Belçika ve Avusturya gibi ülkelerin arasına girdi. Ancak The Guardian, dini yapılarda ve bağlamlarında yüzlerini gizlemelerine izin verilmelidir, diye yazıyor.

İsviçre Halk Oylaması Burka Peçe yasaklandı Fransa Belçika Avusturya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ