EDEP YAHU!..

Radikal Gazetesi yazarı Oral Çalışlar ”Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu”nun hükümete ve AKP’ye dolaysıyla Başbakan’a karşı bir darbe girişimi olarak yorumladı.

EDEP YAHU!..
EDEP YAHU!..
Bu içerik 1579 kez okundu.

Radikal gazetesi yazarı Oral Çalışlar, savcı talimatlı derin operasyonlar için çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Habertürk Tv'ye konuk olan Oral Çalışlar; 17 Aralık Operasyonu'nun 28 Şubat süreciyle aynı olduğunu belirtti ve amaç: 'Seçilmemişlerin yönetebileceği yeni bir Türkiye kurma projesidir' dedi. Çalışlar, yapılanların darbe girişimi olduğunu ve siyasi iradenin yanında durulması gerektiğini söyledi.
 

"Operasyon 28 Şubat süreciyle aynı"


'28 Şubat sürecinde siyaset, siyaset dışı yollarla ve çeşitli araçlarla ipotek altına alındı ve yok edildi. Şimdi yeniden aynı şeyle yüz yüze geliyoruz. Bunu kabul etmememiz gerekiyor. Artık yeter. Evet, bu iktidarın da demokrasi konusunda ciddi zaafları olduğunu görüyorum ve yazıyorum. Yazmaya da devam edeceğim ama şuan küçük ayrıntıların zamanı değil. Bu senaryo; seçilmiş bir hükümeti itibarsızlaştırarak yok etmeye yönelik ve seçilmemişlerin yönetebileceği yeni bir Türkiye kurma projesidir. Ben bu projeyi kabul etmiyorum. 'Nasıl 28 Şubat'ı nasıl '27 Nisan'ı kabul etmediysem bunu da kabul etmiyorum. Ben gider oyumu Chp'ye veririm, verdim de hep zaten, irademle belirlerim ama benim irademe rağmen başkaları farklı yönetmlerle bu iradeye ipotek koymasınlar.'


Oral Çalışlar 1980 sonrası ”Alman Bursu”yla gittiği Hamburg’ta araştırmalar yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra Cumhuriyet Gazetesi’nde yazan Çalışlar, Cumhuriyet çalışanlarının söylediği gibi ” nerede ve ne zaman bulunacağını” bilen bir kişidir. Cumhuriyet’ten kovulduktan sonra sırasıyla Radikal, Bugün, Taraf ve tekrar Radikal’a döndü. AKP iktidarını ta başından beri savunan bir kişiliğe sahip olan Çalışlar, bir müddet TRT1’de AKP’yi öven proğramlarada yer aldı (para karşılığı).


Böyle bir kişinin bu tür söylemlerde bulunması doğasının bir gereğidir ama, eski solculuğunu da göz önünde bulundurarak, ”Edep Yahu!” demekten kendimizi alamıyoruz.


İsveç Postası

Oral Çalışlar Habertürk TV Darbe Girişimi 28 Şubat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ