VE, “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ” FESHEDİLDİ

”Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” 14 Mart 2012 imzalanmıştı. Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle feshedildi.

VE, “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ” FESHEDİLDİ
VE, “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ” FESHEDİLDİ Admin
Bu içerik 403 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Karar'a göre, Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedildi. Karar, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 3. maddesi gereğince alındı.

Türkiye'de her gün kadınlar öldürülürken, kadına yönelik şiddet her geçen gün artarken ”İstanbul Sözleşmesi”nin feshedilmesi partiler arası ittifaka kurban edildi. Türkiye’de her yıl 300 – 400 arası kadın şiddete kurban gidiyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü geçtiğimiz ocak ayında ziyaret etmişti. Buluşma sonrası açıklama yapan, Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesinin kaldırılacağını kendisine kesin olarak ifade ettiğini söylemişti.

Diğer yandan kadın cinayetlerini önleyemeyen hükümetin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, timsah gözyaşları döküyor, söylediğine kendisi de inanmıyor. Koltuğu uğruna doğru olmayan demeçler veriyor. Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kadına yönelik şiddet her şeyden önce bir insanlık suçudur ve bu suçla mücadele bir insan hakları meselesidir. Bu doğrultuda şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da sıfır tolerans ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye İstanbul Sözleşmesi Kadın şiddet AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kararname Resmi Gazete Oğuzhan Asiltürk Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ