AKP’DEN İSTİFALAR SÜRÜYOR

17 Aralık tarihinde başlatılan yolsuzluk, rüşvet, karapara aklama ve ihaleye fesat Kriştirma operasyonunuyal gözaltına alınan bakan çocukları ve istifa eden üç bakandan sonra bu seferde milletvekilleri AKP’den istifa etmeye başladılar.

AKP’DEN İSTİFALAR SÜRÜYOR
AKP’DEN İSTİFALAR SÜRÜYOR
Bu içerik 1498 kez okundu.

Bugün İzmir milletvekili Erdal Kalkan, ve Ankara milletvekili Haluk Özdalga partilerinden istafa ettiler. Ayrıca İzmir milletvekili Ertuğrul Günay’ında istifa etmek üzere olduğu gelen heberler arasında. Sırada başkalarının da olabileceği ima ediliyor.

 

 

AKP MYK'nın kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiği AKP İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 


Twitter üzerinden açıklama yapan Kalkan, "Ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim. Sn.Erdoğan'dan önce tavır koydum. Siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. Hele Sn Tayyip Erdoğan'ın değil, onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır. Hükümet ve iktidar ve  parti disiplini yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır. Bu iş burada bitmez. Yüce Halkımız her şeyi görüyor. Hakem Halkımız olsun. Kurtuluş savaşı yapan bu Halk bunu da çözer. Kalkınma Partisinden istifa ediyorum.Biliniz ki Dünya dönüyor Halkımızda aptal değil, yolunuz kapalıdır" ifadelerini kullandı.


Kalkan'ın istifasını duyururken partisinin adındanki 'Adalet'i atıp sadece 'Kalkınma Partisi' yazması da dikkatlerden kaçmadı.
 

SATAŞMA GELDİ, SERT SÖZLER KULLANDI

Kalkan'ın istifasını açıklamasının ardından bazı AKP'liler milletvekilini tweet yağmuruna tuttu. Bu tweetlerin ardından tutumunu daha da sertleştiren Kalkan, "Bazı tetikçilerin dikkatine; Allah'tan başka kimseden korkma. Ağa babanızdan aslan. Tenkit ederken sınırları aşmayın. Gereğini yaparım" ifadelerini kullandı.
 

Kalkan, "Saldırı delikanlılık raconunu çiğnerse onada varım delikanlıca. Ağa babanız eskiden bunları bilirdi. Hatırla" dedi.


İsveç Postası

Erdal Kalkan Haluk Özdalga İstifa AKP Yolsuzluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ