FİNLANDİYA’DA ARTAN VAKALARA KARŞI SERT ÖNLEMLER ALINDI

Koronavirüsü vakalarında hem kuzey ülkeleri hem de Avrupa’da en düşük düzeyde olan Finlandiya son vaftalarda artan İngiliz varyantının yayılasına karşı sert önlemelere başvuruyor.

FİNLANDİYA’DA ARTAN VAKALARA KARŞI SERT ÖNLEMLER ALINDI
FİNLANDİYA’DA ARTAN VAKALARA KARŞI SERT ÖNLEMLER ALINDI Admin
Bu içerik 630 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin dün açıkladığı önlemler pakatinde ülkenin başkenti 1 milyon nüfuslu Helsinki, Esbo, Vanda, Grankulla ve Åbo (Turku) kentlerinde sokağa çıkmayı kısıtlayan yasaklar getirilidi. Bu durum 1,3 milyon insanı kapsıyor. İnsanlar, ”acil ihtiyaçları dışında” sokağa çıkamayacaklar. Bu yasaklara ilşikin yasa tasarısının yarın mecliste görüşülmesi bekleniyor.

Başbakan Marin’e göre yasaklar Mayıs ayı ortalarına kadar devam edecek. Sokağa çıkanlar maske takacaklar. Bu halka açık alanlar, toplu taşıma araçları ve benzeri yerlerde kullanılacak. Toplantılarda daha önceden belirlenen sayılar korunacak.

Finlandiya şimdiye kadar koronavirüsü konusunda başarılı bir mücadele sürdüren ülkeler içinde birinci sırada yer alıyor. Ülkenin 5,5 milyon nüfusuna karşılık bir yıl içerisinde 73 bin vaka ve 811 koronaya bağlı ölüm gerçekleşti. Son haftalarda 100 bin kişinin 172’sinde görülen vaka olayı ülkeyi önlemlerini sıkılaştırmaya yöneltti.

Ülkede getirilen yeni yasaklara tüm partiler olumlu bakıyor.

Finlandiya koronavirüs İngiliz varyantı Başbakan Sanna Marin yasaklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ