ASTRA ZENECA AŞISINDAN ALMANYA’DA DOKUZ KİŞİ ÖLDÜ

Koronavirüsüne karşı geliştirilen AstraZeneca aşının oluşturduğu kan pıhtılaşmasına nedeniyle Almanya’da 31 vakanın 9’u ölümle sonuçlandı.

ASTRA ZENECA AŞISINDAN ALMANYA’DA DOKUZ KİŞİ ÖLDÜ
ASTRA ZENECA AŞISINDAN ALMANYA’DA DOKUZ KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 523 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Alman Sağlık Bakanlığı’nın verilerine dayanarak Alman Der Spiegel'in bildirdiğine göre, Astra Zeneca'nın aşısı ile aşılanan kişiler arasında 31 kan pıhtısı vakası görüldü. 31 vakanın 19'unda, diğer şeylerin yanı sıra ciltte kanama meydana geldiğinde kişilerde trombositopeni gelişti ve vakaların dokuzu ölümle sonuçlandı.

Şüpheli yan etkilere yakalananların 29'u 20-63 yaş arasında bulunan  kadınlardı. Diğer iki kişi 36 ve 57 yaşında erkeklerdi.

Almanya ayrıca şüpheli yan etkileri bildirdikten sonra Astra Zeneca'nın aşısı ile aşılamayı da duraklattı. Der Spiegel, şu anda ülkenin çeşitli yerlerinde aşılara yeniden başlandı, ancak Berlin Üniversite Hastanesi ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Euskirchen bölgesi, 55 yaşın altındaki kadınlara Astra Zeneca aşısı yaptırmayı bıraktı, diyor Der Spiegel.

Halen vakalar ile Astra Zeneca'nın aşısı arasında yerleşik bir bağlantı yoktur. Almanya'da toplam 2,7 milyon kişiye ilk doz Astra Zeneca aşısı yapıldı. Der Spiegel'e göre 800 kişi ikinci doz aşıyı aldı.

Koronavirüs Almanya Astra Zeneca aşı ölüm Der Spiegel Alman Sağlık Bakanlığı Kuzey Ren-Vestfalya Euskirchen bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ