FRANSA’DA PKK SEMPATİZANLARI TÜRK DERNEKLERİNE SALDIRIYOR

Fransa'nın Marignane kentinde yer alan bir Türk derneğine, terör örgütü PKK sempatizanları tarafından dün saldırıya uğradı. Lyon, Paris ve Strazburg kentlerindeki saldırılardan sonra Marignane saldırısı, PKK sempatizanlarının bir haftada 4. saldırısı oldu.

FRANSA’DA PKK SEMPATİZANLARI TÜRK DERNEKLERİNE SALDIRIYOR
FRANSA’DA PKK SEMPATİZANLARI TÜRK DERNEKLERİNE SALDIRIYOR Admin
Bu içerik 617 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa'nın Bouches-du-Rhône bölgesinde yer alan Marignane’de, terör örgütü PKK sempatizanları bir Türk derneğine saldırı düzenledi. Yüzleri kapalı yaklaşık 40 kişilik bir gruptan oluşan terör destekçileri, ellerinde taşıdıkları sopalarla dernek lokalinin camlarını kırarak, içeri meşaleler ve çevrede buldukları yabancı maddeleri fırlattı.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, derneğe düzenledikleri saldırının ardından PKK sloganları atarak grup halinde Marignane sokaklarında terör estiren PKK sempatizanları, sokakta bulunan vatandaşların da üzerine yürüdü. Düzenlenen saldırıda yaşanan tahribatın maddi boyutu ve yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Çocuk ve ailelerin gözü önünde derneğe saldıran terör sempatizanlarının saldırı anı ise çevredekiler tarafından anbean kaydedilirken, sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki çekti.

Öte yandan son bir haftada içinde Lyon, ardından Paris ve Strazburg kentlerindeki saldırılardan sonra Marignane saldırısı, PKK sempatizanlarının bir haftada 4. saldırısı oldu. PKK yandaşları, geçtiğimiz pazar günü Lyon’da düzenledikleri gösteri sırasında Türk restoranlarına saldırmıştı.

Avrupa ülkeleri resmi istihbarat teşkilatlarının kayıtlarında PKK’yı terör örgütü olarak kabul ediyorlar. Bu durum PKK sempatizanlarının çalışmalarını engellemiyor ve bu çalışmalara göz yumuluyor. Ayrıca dernek desteği adı altında bulundukları devletlerin resmi kurumlarında yardım da alıyorlar. Tek yaptıkları şey, derneklerinin başına ’demokratik’ sözcüğünü eklemek oluyor.

Fransa PKK terör sempatizan Marignane Lyon Paris Strazburg terör örgütü saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ