NORVEÇ BAŞBAKANI ERNA SOLBERG’E KORONA CEZASI VERİLDİ

Norveç Başbakanı Erna Solberg'e doğum günü kutlama partisi için düzenlediği aile partisi nedeniyle koronavirüs önlemlerini ihlal ettiği için para cezasına çarptırıldı.

NORVEÇ BAŞBAKANI ERNA SOLBERG’E KORONA CEZASI VERİLDİ
NORVEÇ BAŞBAKANI ERNA SOLBERG’E KORONA CEZASI VERİLDİ Admin
Bu içerik 638 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün Oslo Polis Şefi Ole B. Sæverud, Başbakan Erna Solberg'in doğum günü sırasında enfeksiyon kontrolünün soruşturulduğu olayda polisin kararını açıkladı. Solberg, 26 Şubat'ta Hallingstuene restoranında bir akşam yemeğine ev sahipliği yaptığı için 20.000 Norveç Kronu cezasına çarptırıldı. Cuma öğleden sonra Solberg para cezasını kabul ettiğini onayladı.

Norveç Dagbladet gazetesinin haberine göre, Norveç Başbakanı Erna Solberg, doğum günü kutlaması için bir aile yemeği organize etti. Başbakana koronavirüs tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 20 bin kron, (yaklaşık 19 bin Türk Lirası) para cezası verildi. Norveç polisi yaptığı açıklamada, cezasının sebebini Covid-19 sosyal mesafe kurallarını çiğnemek olarak belirtti.

Başbakan, hükümetin 10 kişiden fazla toplantıya getirdiği yasağa rağmen Geilo’daki bir restoranda 13 kişiyle yemek yiyerek doğum gününü kutlamıştı.

Emniyet Müdürü Ole Saeverud, bu tür durumların birçoğunda normalde para cezası vermediklerini, ancak Başbakanın hükümetin kısıtlamalar getirme çalışmalarının ön saflarında yer aldığı gerekçesiyle bu cezanın kesildiğini belirtti. Saeverud verilen cezayı, "Kanun herkes için aynı olsa da herkes kanun önünde eşit değildir” şeklinde savundu.

Norveç Başbakan Erna Solberg korona korona cezası Covid-19 Oslo Emniyet Müdürü Ole B. Sæverud para cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ