MEKSİKA CİTY’DE FECİ METRO KAZASI

Mexico City'de 12 numaralı metro vagonlarının çöken viyadükten aşağıya düştüğü en az 15 kişi öldüğü ve yaklaşık 70 kişi yaralandığı bildiriliyor.

MEKSİKA CİTY’DE FECİ METRO KAZASI
MEKSİKA CİTY’DE FECİ METRO KAZASI Admin
Bu içerik 250 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Meksika City’deki feci metro kazası İsveç saatiyle saat 07: 00'den hemen önce  meydana geldi. Viyadükün çökmesi nedeniyle vagonlar aşaıya yuvarlandı. Olayda en az 15 kişinin öldüğü ve yaklaşık 70 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kaza mahalline gelen Mexico City hükümet başkanı Claudia Shinbaum saat 08.00'de en az 15 ölü olduğu, 34 kişinin de hastaneye kaldırıldığını ve birçoğunun hâlâ metro vagonlarında mahsur kaldığını belirtiyor.

Heyelan riski nedeniyle saat 08.00'de kurtarma operasyonu da durduruldu. Yapının kazada çökmeyen kısmını emniyete almak için bir vinçle güçlendirme çalışmalarına başlandığı da belirtiliyor. Olay, Mexico City'nin multimilyon nüfuslu kentin güneydoğu kesimindeki en işlek yollardan biri olan Tláhuac Caddesi'ne metro vagonlarının düştü. Olayda ayrıca bir otomobilin vagonların altında kaldığı ifade ediliyor. Kaza yerel saatle Pazartesi gecesi geç saatlerde meydana geldi.

Meksika City metro kaza ölü yaralı Devlet Başkanı Claudia Shinbaum viyadük Tláhuac Caddesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ