KOSOVA’DA, BİR KAMYONDA 6 MİLYAR AVROLUK KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

Son yıllarda artan uyuşturucu kaçakçılığında merkez rol oynayan Balkanlar’da, piyasa değeri 6 milyar Avro (Euro) olan bir kanyon içerisinde muzların arasına saklanan 2.2 ton kokain ele geçirildi.

KOSOVA’DA, BİR KAMYONDA  6 MİLYAR AVROLUK KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ
KOSOVA’DA, BİR KAMYONDA  6 MİLYAR AVROLUK KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ Admin
Bu içerik 846 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kosova'da yapılan operasyonda, başkent Priştine'ye giren bir kamyon durduruldu. Arnavutluk, İtalya ve Kosova polisinin işbirliği yaptığı operasyonda kamyonda muzların arasına saklanmış 2.2 ton kokain ele geçirildi. Kamyonun üzerindeki yazılar ve plakası kapatıldı. Kokainin nerelerden getirildiği bilinmiyor.

AVRUPA'NIN KOLOMBİYASI

Son yıllarda, Avrupa'nın Kolombiyası olarak adlandırılan Arnavutluk'un bu kaçakçılıkta da merkez olduğu sanılıyor. Bir yıl içinde Arnavutluk ve Kosova'da 10 tonun üzerinde kokain ele geçirildi. Son parti kokainin çeşitli Avrupa ülkelerine dağıtılmak üzere getirildiği belirtiliyor. İki hafta içerisinde Arnavutluk'un Durres Kenti'nde de iki parti kokain ele geçirilmişti.

Arnavutluk ve Kosova, kokainin yanı sıra Türkiye'de çeşitli suçlara karışan kişilerin son yıllarda kaçıp saklandığı merkez konumuna da geldi. Bu ülkelerde çeşitli çetelerin ve organizasyonların oldukça etkin olduğu, Avrupa Birliği'nin de bu konuda hayli sıkıntı çektiği biliniyor. (SÖZCÜ)

Arnavutluk Kosova Avrupa AB Uyuşturucu Kokain Kamyon Kolombiya İtalya Priştine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ